Enjeksiyon Cilt Yenileme

Enjeksiyon Cilt Yenileme
Enjeksiyon Cilt Yenileme tufant
Bu içerik 154 kez okundu.

 

Enjeksiyon Cilt Yenileme Uygulamaları

 

            Cilt gençleştirme tedavileri, kırışıklıklar için boks ve de cildin kaybolan hacmini geri vermek için yapılmakta olan; dolgu uygulamalarına temel oluşturan teknolojik lazer sistemleri ile cilt germe işlemlerinin de içerisinde bulunduğu anti-aging uygulamalardır. Yaşlanma ile birlikte ciltte sarkmalar, çökmeler, kırışıklıklar ve çizgiler gibi belirtiler görülmeye başlar. Bununla birlikte cilt parlaklığını kaybeder, daha yorgun daha donuk bir görünüm ortaya çıkar. Bu durum can sıkıcı olsa da geri dönüşü olmayan bir şey değildir teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık sektöründeki ilerlemelerin de katkısı dahilinde cilt gençleştirme operasyonları yapılmakta ve cilde hacım verilerek cildin yapısı gençleştirilir ve böylece yüzün daha parlak daha canlı bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

 

            Son yıllarda uygulanmakta olan anti-aging uygulamaları farklı enerji kaynaklarının kullanılması ile cildin tüm katmanlarına etki etmekte olan lazer sisteminin de giderek yaygınlaştığı görülmektedir. Yeni çıkan bu yöntemler sayesinde cildi sıkılaştırmak dolayısıyla gençleştirmek de bir nebze mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte bu yöntemlerin eski kıyasla yan etkileri daha azdır.

 

            Cilt sorunlarına farklı yaklaşımlar getiren birbirinden farklı anti-aging uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar evde yapılmakta olan cilt bakım ürünlerini desteklemektedirler. Evde yapılan cilt bakımları ve uygulanan serumlar ile sürülen kremler derin tabakalara nüfus etmemektedirler. Eski dönemlerde bu tarz uygulamaları hayal etmek bile zor iken şu anda bu tarz uygulamalar gayet kolay ve rahat bir biçimde yapılabilmektedir. Botoks enjeksiyon cilt yenileme uygulaması, kırışıklıklar ve çizgiler için en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunmaktadır. Bu botoks enjeksiyon cilt yenileme lazer sistemleri ile desteklendiği takdirde çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunda etkili olan mekanizmalarla mücadele içerisinde olarak gençleşmeyi sağlamaktadırlar.

 

 Botoks Enjeksiyon Cilt Yenileme

 

            Botoks Enjeksiyonlarında botulinum toksin içeriği ile oluşan bir karışım enjekte edilerek uygulandığı kasın gevşemesini sağlar. Dolayısıyla kaşları çatmak, gözleri kısmak, alın ve kaş arasını kırıştırmak gibi istem dışı yapılmakta olan mimiklerden dolayı meydana gelmiş olan çizgi ve kırışıklıklar yumuşar, yüz daha dinç daha dinamik daha genç bir görünüme sahip olur.

 

            Dudak çevresindeki yine de alın ile kaş arasında bulunan kırışıklıklardan kaynaklı ince çizgiler için de etkili olan bu enjeksiyon cilt yenileme uygulamalarının mevcut kalıcılığı 4 ile 6 arasındadır. Birkaç gün içerisinde gözle görülmeye başlar, yaklaşık bir hafta sonra ise tamamen etkileri belli olur. Isteğimiz dışında yaptığımız mimikler suratımıza kırışıklıklara sebep olur. Botoks enjeksiyon uygulamaları önceden meydana gelmiş olan çizgileri yok etmenin yanında yeni çizgilerinde oluşmasını engellemektedir.

 

 Dolgu Enjeksiyon Cilt Yenileme

 

            Cildimiz ilerleyen yaşlarda hacimli kaybeder ve dolayısıyla çökmeye başlar. Bu kayıpları eskiye döndürmek ve cildin ilk gençlik zamanlarına döndürülmesinin hatta eski şeklinin kazandırılmasının en iyi yollarından biri dolgu enjeksiyonlarıdır. Son zamanlarda yapılmakta olan dolgu enjeksiyonlarının içerisinde Hyaluronik asit bulunmaktadır. Bahsedilen bu asit vücudun içerisinde hazır olarak bulunmaktadır. Bu sizin en büyük özelliği su tutma özelliğini bulunmasıdır. Bu özelliğinden dolayı ciltteki hacim kaybını geri kazanılmasına sebep olur Aynı zamanda cildin nem tutma kapasitesini artmasını sağlar. Nemli ciltler, kuru cilde göre hava kirliliği veya yaşlanmaya etkisi gibi çevresel faktörlere göre daha dirençlidir. Bu yöntem elmacık

 kemiklerini belirginleştirmede de kullanılmaktadır.

 

            Mezoterapi ise cilt kalitesinin artırılması için yapılan bir yöntemdir. Bu yöntemde diğer yöntemler gibi oldukça tercih edilmektedir, cildin içerisine ucu ince olan İğnelerle vitaminler, mineraller ve özel bir formül enjekte edilir. Bu formül derinin ihtiyacına göre tasarlanmaktadır ve yeniden bir yapılanma sürecinin başlamasına sebep olmaktadır. Bu yöntem aynı zamanda oluşan kırışıklıkların oluşmasını önlemek, çizgilerin doldurulması gibi önemli özellikler de sağlamaktadır. Mezoterapi nin kullanıldığı operasyonlarda cilt daha sıkı, daha parlak bir görünüme kavuşmaktadır. Bu görünümün daha iyi seviyelerde olabilmesi için uygulamanın daha sık bir biçimde yapılması gerekmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi