KHK’lı doktorlar para ödeyip çalışabilecek mi?

HP’li Ali Şeker, geçtiğimiz haftalarda Meclis Komisyonu’nda tartışmalara neden olan ve KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanları ve doktorların SGK anlaşmalı özel hastanelerde çalışmasını engelleyen yasa ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

KHK’lı doktorlar para ödeyip çalışabilecek mi?
KHK’lı doktorlar para ödeyip çalışabilecek mi? hande
Bu içerik 177 kez okundu.

HP’li Ali Şeker, geçtiğimiz haftalarda Meclis Komisyonu’nda tartışmalara neden olan ve KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanları ve doktorların SGK anlaşmalı özel hastanelerde çalışmasını engelleyen yasa ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şeker, kanundaki 5. maddenin geri çekildiğini ancak ilgili madde yerine doktorların güvenlik soruşturmalarından geçememeleri halinde 75.000 TL ile 120.000 TL arasında bir tazminat ödeyerek özel hastanelerde çalışabileceğine ilişkin yeni teklifin sunulduğunu açıkladı.

DOKTORLUK YAPMAK İSTEYENE TAZMİNAT HÜKMÜ

Şeker’in paylaşımına göre, KHK ile ihraç edilen doktorlar eğer güvenlik soruşturmasından geçerse SGK anlaşmalı özel hastanede çalışabilecek ancak güvenlik soruşturmasından geçemezse çalışmak için 75.000 TL ya da 120.000 TL tazminat ödemek zorunda kalacak.


CHP’li Şeker’e göre AKP’nin teklifinde yer alan madde şöyle;

“KHK'lı hekimler SGK anlaşmalı özel hastanelerde çalışabilecek, raporları da geçerli olacak. Güvenlik soruşturmasından geçemeyenler 450 gün bekleyecek ya da pratisyen hekimler 75.000, uzman hekimler 120.000 TL tazminat ödeyerek özelde işe başlayabilecek.”


GÖRÜŞMELER YARIN DEVAM EDECEK

Ali Şeker paylaşımında ilgili 5. maddenin geri çekilmesi gerektiğini belirtirken oturumun yarın 14:00’dan itibaren devam edeceğini açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi