Yöntem Akademi İle İş Güvenliği Programı

Yöntem Akademi İle İş Güvenliği Programı
Yöntem Akademi İle İş Güvenliği Programı oguz
Bu içerik 220 kez okundu.
Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin kısaltılmış adı olan OSGB, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini veren yetkili kuruluşlardır. Bu kuruluşlar, firmalara iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli tahsis eder. Firmaların belirlenmiş olan mevzuat çerçevesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almaları gerekmektedir ve bu hizmeti almayan firmaların ceza-i sorumlulukları da bulunmaktadır. OSGB’lerin pek çok farklı yetki ve sorumluluğu bulunmaktadır. Bununla birlikte, ayrıca kursiyerlerin de eğitim almalarını sağlayan Yöntem Akademi, böylelikle iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri de yetiştirmektedir. Alanında uzman olan ve  güvenliği uzmanı eğitimi için Yöntem Akademi en fazla tercih edildiği için, bugün mesleki olarak uzmanlık sertifikası alarak, yeni iş kollarında çalışmak isteyenlerin de bu eğitimlere dahil olmaları kaçınılmaz olmaktadır. 

İş Güvenliği Eğitimi Nedir ?

İş güvenliği uzmanlığı eğitimi sayesinde, işletme için gerekli olan risk faktörlerinin tamamını belirlenerek, bu riskler ortadan kaldırılmaktadır. Yani alacağınız bu eğitimler sayesinde, işletmelere hizmet vererek, bu işletmelerin yasalara uygun çalışmalarını sağlamaya başlamış olacaksınız. Bunun eğitimini almak ve açılan sınavlara girerek, belge sahibi olmak, çalışma hayatınızda oldukça önemli yol kat etmenizi sağlayacaktır. Çünkü işletmelerin zorunlu olarak çalıştırmaları gerekli olan iş güvenliği uzmanları, günümüzde yetersiz olmaları nedeni ile sürekli talep edilmektedir. Böylelikle iş yerlerindeki sağlık ve güvenlik ile ilgili önemli riskleri önceden belirleyerek iş kazaları ve meslek hastalıkları oluşmadan çalışmalar yapılır. Ayrıca doğal afet, kaza, yangın gibi acil bir şekilde müdahale edilmesi gerekecek olan durumların belirlenmesi, risk analizi ve acil eylem planı oluşturulması gibi konular da yine iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından belirlenmektedir. Yani doktor olmanın yanı sıra, iş hastalıkları ile ilgili bilgili olmak, sektöre göre alacağınız önlemleri belirlemek ve buna göre o işletmeye hizmet vermek için işyeri hekimliği eğitimi almanız gerekmektedir. 

İşyeri Hekimliği Eğitim Süreçleri

Yöntem Akademi tarafından sağlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri, profesyonel olarak çalışma hayatında başarılı adımlar atmanızı sağlamaktadır. Bu tür uzmanlıklar sayesinde çalıştıkları iş yerlerinde çalışanların bulundukları ortamı gözetlemekte ve çalışanların sağlık durumları ile alakalı gerekli tüm bilgileri toplayarak, gerekli önlemleri almaktalar. Yemekhane, kantin, soyunma odası, tuvaletler ve duşlar gibi bölümlerin hijyen denetimleri ve kontrollerinin yapılması da yine işyeri hekimlerinin görevleri arasında yer almaktadır. İşyerlerinde genel olarak meydana gelebilecek sağlığa zararlı tüm risklerin değerlendirilmesi ve önlenmesi ile alakalı var olan mevzuata göre yapılması gereken bütün sağlık muayeneleri de yine işyeri hekimi tarafından yapılır. Bunların detaylarını www.yontemakademi.com adresinden öğrenebilirsiniz. 

OSGB Hizmeti Almak 

İş sağlığı ve güvenliği, hangi sektörde olunursa olunsun en önemli konulardan bir tanesidir. Çalışanların kendilerini çalıştıkları yerde güvenli hissetmesi demek, işine çok daha iyi yoğunlaşması anlamına gelecektir. Böylelikle de en yüksek verime erişmiş olur. Yöntem Akademi bunu en iyi şekilde sunarak, OSGB ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. En iyi eğitimler ile kursiyerlerine işyeri hekimliği eğitimleri ve iş güvenliği uzmanlı eğitimleri sağlayan ve böylelikle başarılı bir süreci geçirmelerini sağlayan kurum, ayrıca kendisinden talep edilmesi durumunda, bu kursiyerlerin iş sahibi dahi olmalarını sağlamaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Bir iş yerinde işlerin devam ettirilmesi esnasında farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkacak ve orada bulunan kişilerin sağlık durumlarına zarar verebilecek koşullardan kişiler korumak adına yapılacak her türlü bilimsel ve sistemsel çalışmaya iş sağlığı ve güvenliği adı verilmektedir. İş sağlığı ve güvenliğinin en büyük amacı çalışanları korumaktır. Çalışanların iş kazaları ya da meslek hastalıklarına karşı korunmasının yanı sıra ruh ve beden sağlıklarının da sorunlar ile karşılaşmaması amaçlanır. Bir işyeri içerisinde üretim güvenliği sağlanması da yine aynı konu içerisinde kendine yer bulur. Üretim güvenliğinin sağlanması demek, verimin artması anlamına gelir. Bu da doğal olarak ekonominin yükselişe geçmesi demektir.

İş Kazalarını Engelleyin

Özellikle son dönemlerde meydana gelen gelişmeler sonrasında iş sağlığı ve güvenliği, daha öncesinde olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. Yapılan kanun değişiklikleri ile birlikte artık işverenler; iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurulması zorunlu hale gelmiş olmuş, işletmelerde buna göre çalışmalarını sürdürmekteler.  OSGB bünyesinde bulunan iş güvenliği uzmanı yetkisine sahip çalışanları ile çalışma ortamı içerisindeki her türlü durumu denetler ve iş yerlerinde tehlikelerinin ortaya çıkmasını engellemek adına önleyici ve düzeltici faaliyetleri hazırlar. İşyeri hekimi yetkisine sahip çalışanları ile de çalışanların sağlıklarını korumak ve geliştirmek için her türlü sağlık hizmetini de onlara verir. Her yılın başında bu çalışmalar önceden planlanır ve yıl sonunda hazırlanan yıllık çalışma raporu ile o yılki iş yerinde bulunan sağlık ve güvenlik gözetimi ile alakalı tüm çalışmalar kaydedilir.

Yöntem Akademi Eğitim Programları

İşverenler, iş sağlığı ve güvenliği hizmetini direk kişilerden alabileceği gibi, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden de bu hizmet alabilmektedirler. Yöntem Akademi çalışmaları ile hem kişisel olarak eğitim almanızı sağlıyor ve hemde şirketlerin de ihtiyaçlarını karşılayarak, OSGB’ler için de kurslar açıyor. Yani iyi bir eğitim kurumu olması nedeni ile sizinde bu kurslara dahil olmanız ile birlikte, işletmelere iş güvenliği uzmanlığı hizmeti verebilirsiniz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi