AK Parti'den "İttifak Çatırdıyor" İddialarına Cevap Geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İttifak çatırdıyor mu" suhaline, "MHP ve AK Parti farklı partilerdir. Her konuda anlaşacağız diye bir şey yok." şeklinde yanıt verdi.

AK Parti'den
AK Parti'den Atatürk Haber
Bu içerik 1881 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İttifak çatırdıyor mu" suhaline, "MHP ve AK Parti farklı partilerdir. Her konuda anlaşacağız diye bir şey yok." şeklinde yanıt verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İttifak çatırdıyor mu" sorusuna, "MHP ve AK Parti farklı partilerdir. Her konuda anlaşacağız diye bir şey yok. Siyasi kimlikler korunurken, çeşitli konularda anlaşmazlık olursa bu ittifakın yıkıldığı anlamına gelmez." şeklinde cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik şunları söyledi:

"HER KONUDA ANLAŞACAĞIZ DİYE BİR ŞEY YOK"

Bu ittifak meselesinde hep şunu söyledik, iki ayrı partiyiz. Her konuda anlaşıyor olsak, iki ayrı parti olmayız. Her iki partinin de yıllar içerisinde kurumsallaşmış kimliği var. Her tartışmada anlaşacağız diye bir şey yok.

"ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AFFETME YETKİMİZ YOK"

Buradaki mesele şudur, AK Parti'nin siyasi kimliği bellidir. Şahıslara karşı işlenen suçlara karşı affetme yetkisi bizde değildir. Yaklaşımımız budur. Herhangi bir toplumsal talebe dayanarak diğerlerini dışlayamayız."

''BU İTTİFAKIN YIKILDIĞI ANLAMINA GELMEZ''

Bahsettiğiniz yerel seçimlerle ilgili olarak, AK Parti'de her yerde aday çıkarılacaktır. Bu çerçevede bir formüle varılacak veya varılmayacak arkadaşlarımız görüşmeleri gerçekleştiriyorlar. Siyasi kimlikler korunurken, çeşitli konularda anlaşmazlık olursa bu ittifakın yıkıldığı anlamına gelmez.

ERDOĞAN DÜN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı bir açılışta yaptığı konuşmada şunları söylemişti: "Şimdi birileri çıkarmış af, laf. Mağdur, mazlum 'Affettim' diyorsa o ayrı ama biz asla. O zaman adil, adaletle hükmeden iktidar olamazsınız. Biz rastgele cezaevine girenlere cezaevinin kapısını açamayız. Şahıslara karşı işlenen suçları devletin af yetkisi yoktur. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?"

BAHÇELİ NE DEDİ?

Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Sayın Cumhurbaşkanı'nın Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yapmış olduğu konuşmayı, bu kapsamda şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimize yönelik değerlendirmelerini titiz bir bakış açısıyla takip ve analiz ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı, 'şimdi birileri çıkarmış af, ne affı?' ifadeleriyle birlikte aynen şunları dile getirmiştir: "Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?"

Elbette kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Partimizi zan ve töhmet altında bırakmak asla doğru değildir. MHP'yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, kesinlikle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.

Uyuşturucuyla en çok mücadele veren,bu uğurda her türlü imkânıyla fedakârlık gösteren 'birileri' diye tabir edilen Milliyetçi-Ülkücü Hareket'tir. Şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek,tahrip ve tahrif etmek fahiş bir yanlış,fuzuli bir demagojidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi