Mustafa Kemal Atatürk'e Hakaret Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

Anıtkabir'de, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video sonrası hakkında dava açılan Safiye İnci 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Mustafa Kemal Atatürk'e Hakaret Eden Kişinin Cezası Belli Oldu
Mustafa Kemal Atatürk'e Hakaret Eden Kişinin Cezası Belli Oldu Atatürk Haber
Bu içerik 211 kez okundu.

Anıtkabir'de, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video sonrası hakkında dava açılan Safiye İnci'ye 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Safiye İnci'ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul'da yaşayan ve çarşaflı bir genç kız olduğu bilinen Safiye İnci'nin Atatürk'e hakaret içeren videosunun ardından halk, sosyal medyadan İnci'nin tutuklanmasına yönelik paylaşımlarda bulunmaya başladı. Tepkiler karşısında, Ankara Başsavcılığı olayla ilgili Safiye İnci hakkında soruşturma başlattı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Olayın ardından Safiye İnci, 'Atatürk'e hakaret'ten tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CEZASI BELLİ OLDU

Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci ile ilgili karar verildi. İnci, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SAFİYE İNCİ NE DEMİŞTİ?

Safiye İnci, "Çok utanıyorum. Keşke gelmeseydim diyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk'ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye'yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip'i sevmeyen Atatürkçüler var ya, Atatürk Tayyip'in b... bile olamaz" ifadelerini kullanmıştı.

SAFİYE İNCİ KİMDİR?

Anıtkabir önünde çektiği ve Atatürk'e hakaret içeren sözlerin yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaşmasıyla halkın büyük kesiminin tepkisini çeken Safiye İnci, tepkiler karşısında yine sosyal medyadan özür diledi. Hakkında kapsamlı bilgi olmayan Safiye İnci'nin İstanbul'da yaşadığı biliniyor. Videoyu sosyal medya da paylaşıp büyük tepkinin odağı olan İnci, olayın ardından tüm sosyal medya hesaplarını kapattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi