Erdoğan Tartışmalara Son Noktayı Koydu: Danışmanlık Hizmeti de Almayacağız

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan McKinsey tartışmalarına son noktayı koydu ve "Danışmanlık hizmeti de almayacağız" açıklamasını yaptı.

Erdoğan Tartışmalara Son Noktayı Koydu: Danışmanlık Hizmeti de Almayacağız
Erdoğan Tartışmalara Son Noktayı Koydu: Danışmanlık Hizmeti de Almayacağız Atatürk Haber
Bu içerik 206 kez okundu.

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan McKinsey tartışmalarına son noktayı koydu ve "Danışmanlık hizmeti de almayacağız" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında ekonomi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "McKinsey tartışmaları ile ilgili, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz." şeklinde konuştu.

Erdoğan ekonomiye ilişkin şunları söyledi:

"TÜRKİYE'DE EKONOMİ İLE ALAKALI MANİPÜLASYON VAR"

Filistin'den girdi sonra rotayı krize çevirdi. Türkiye'de kriz yok. Türkiye'de ekonomi ile alakalı bir manipülasyon var. manipülatif bir hareket var. Bununla bir fatura kesmeye çalışıyorlar sen de bunların arasındaki yerini alıyorsun. Güya resmi ziyaret yaptığımız ülkelere bize para vermeleri için yalvarıyormuşuz. Biz yatırımcı davet etme çalışmaları yapıyoruz. Bir insan ekonomiden bu kadar habersiz olursa böyle saçmalar. Bu işin yöntemi mecraları kuralları bellidir. Biz ülkemizin potansiyelini anlatıyoruz. Yatırım daveti başka şey para istemek başka şeydir."

"TÜRKİYE BORCUNA SADIKTIR"

Her türlü yardıma, katkıya açığız. Bunun bedelini egemenliğimize ve geleceğimize göz dikerek ödetmeye çalışmasınlar. Türkiye borcuna sadıktır, yeter ki işi diyet borcuna döndürmesinler. İşte o zaman külahları değişiriz.

"KİMSE TÜRKİYE'Yİ ULUSLARARASI KURULUŞLARIN BOYUNDURUĞU ALTINA SOKAMAZ"

Ak Parti döneminde ülkemizi diyet borçlarından kurtarana kadar çok mücadeleler ettik. Son günlerde finansal danışmanlık hizmeti alınan bir şirket üzerinden yapılan tartışmalar güya bizi töhmet altında bırakarak aslında örtülü bir şekilde ülkemizi aynı cendereye sokma girişiminden ibarettir. Ama biz bu oyuna gelmeyiz Bu can bu tende oldukça hiç kimse Türkiye'yi yeniden uluslararası kuruluşların boyunduruğu altına alamaz. Ana muhalefetin başındaki zat şunu da çok iyi bilsin Sınırlarımız içinde bayrağımızın dalgalanması konusunda ne kadar kararlıysak bu konuda da aynı hassasiyete sahibiz, onu seninle de paylaşmayız. Ekonomik bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlığın olmayacağını biz çok iyi biliyoruz.

ERDOĞAN, MCKİNSEY TARTIŞMALARINA SON NOKTAYI KOYDU

Erdoğan, "McKinsey tartışmaları ile ilgili, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz." dedi.

NE OLMUŞTU

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını bildirmişti. McKinsey ile çalışma kararı tepki almış ve ekonominin bir Amerikan şirkete emanet edildiği söylemleri yükselmişti. Bunun üzerine Albayrak "Ofisin başında biz varız. Sadece danışmanlık alacağız" açıklamasını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaşanan tartışmalara son noktayı koyarak McKinsey'den danışmanlık hizmeti de almayacağımızı açıkladı.

MCKINSEY NEDİR?

McKinsey & Company; dünyaca ünlü işletmelere, kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet veren global bir yönetim danışmanlığıdır. Şirket 9000'den fazla danışman ve yaklaşık 2000 araştırma ve bilgi profesyonelinden oluşuyor. McKinsey'in 60'tan fazla ülkede ofisi bulunuyor ve bu ofislerde 130 farklı dilden çalışanlara sahip.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi