Başkentte Bakkallar "Problem Çözülene Kadar Satmayacağız" Dedi

Ekmek zammı ile ilgili kriz devam ediyor. Ankara'daki bakkallar, fırıncıların kendilerine verdiği ekmeğin fiyatını arttırmalarından dolayı ekmek satmama kararı aldı.

Başkentte Bakkallar
Başkentte Bakkallar Atatürk Haber
Bu içerik 146 kez okundu.

Ekmek zammı ile ilgili kriz devam ediyor. Ankara'daki bakkallar, fırıncıların kendilerine verdiği ekmeğin fiyatını arttırmalarından dolayı  ekmek satmama kararı aldı.

Ankara ve 17 ayrı şehirde Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından ekmeğe yapılan yüzde 25'lik zammın, Ticaret Bakanlığı tarafından durdurulması kavgayı alevlendirdi. Ankara'daki bakkallar ekmek satmama eylemine başladı.

''70 KURUŞA ALIYORDUK, 85 KURUŞA ÇIKARILDI''

Konuyla ilgili olarak Sözcü'ye konuşan bakkal esnafı Kadir Doğan, "Önceden fırından ekmekleri 70 kuruşa alıyorduk. Şimdi 85 kuruşa çıkarıldı. Ekmeği ise yine 1 liraya satıyoruz. Bizim gibi küçük esnaf için sattığımız ekmek miktarı sınırlı ve ekmek başına da 15 kuruş kalıyor, bu bize bir kazanç sağlamıyor'' şeklinde konuştu.

''PROBLEM ÇÖZÜLENE KADAR EKMEK SATMIYORUZ''

Bir ekmekten kalan 15 kuruşun kilosunu 13-14 liraya aldıkları poşeti bile karşılamadığını söyleyen Doğan, "Derdimizi anlatıyoruz ama kime ulaşsak ilgilenmiyor. 'Bizim yapacak bir şeyimiz yok' diyorlar. Zam yapılmadığı sürece küçük esnaf olarak hiçbir kar elde etmeden ekmek satamayız. Bu problem çözülene kadar ekmek satmama kararı aldık" ifadesini kullandı.

BAKANLIK, BAKKALIN ZAMMINI DURDURMUŞTU

Ticaret Bakanlığı, Ankara'da 1 liraya satılan ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zammı durdurmaya yönelik karar almıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi