İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Uyuşturucu En Zayıf Noktamız" Deyip Uyardı

Uyuşturucu ile mücadele mobil uygulama projesinin tanıtım toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "En zayıf noktamız 'benim çocuğum yapmaz' yaklaşımı" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Atatürk Haber
Bu içerik 274 kez okundu.

Uyuşturucu ile mücadele mobil uygulama projesinin tanıtım toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "En zayıf noktamız 'benim çocuğum yapmaz' yaklaşımı" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu ile mücadele mobil uygulama projesinin tanıtım toplantısında konuştu. Uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin Soylu, "2018 yılbaşından, 25 Eylül'e kadar 15 bin 262 uyuşturucudan tutuklama gerçekleştirildi. Bunun 13 bin 229'u sokak satıcısı. Bugünden sonra sokaklarda çok daha büyük bir kararlılıkla çocuklarımızın, gençlerimizin güvenli bir halde olmasını temin eden adımlarımız devam edecektir" dedi.

"EN ZAYIF NOKTAMIZ 'BENİM ÇOCUĞUM YAPMAZ' YAKLAŞIMI"

Ebeveynlere uyuşturucu ile mücadele konusunda uyarılarda bulunan Soylu, "PKK silah alıyorsa evlatlarımızı şehit ediyorsa o silahın parası uyuşturucu ticaretinden sağlanıyor. Herkesi zehirliyorlar. Uyuşturucu meselesinde kimse kendisini bu işin dışında görmesin. En zayıf noktamız 'benim çocuğum yapmaz' yaklaşımı. Bu işin ticaretini yapanlar uzmanlaşıyor. Yeni kandırma, aldatma yöntemleri ortaya koyuyorlar. Bu yöntemler, dijitalleşme ile birlikte artıyor. Bu mücadeleyi 81 milyonun tamamıyla vermek zorundayız. Okul önünde gezen tipleri, çocuklarımızın arkadaşlarını, davranışlarını, harçlıklarını nasıl harcadıklarını, olup bitene dikkat etmeliyiz. Film izlerken gösterdiğimiz dikkati mahallemizi izlerken daha fazla göstermeliyiz. Uyuşturucu şüphesini güvenlik birimlerimize bildirmeliyiz" diye konuştu.

"GÜVENLİK BİRİMLERİMİZ OKULLARIN ETRAFINDA YİNE KUŞ UÇURTMAYACAKLAR"

Soylu, "24 saat alarm halindeyiz. Evlatlarımızı okula gönderdiğinizde, devletimizin bütün güvenlik birimlerinin alarm halinde olduğunun evlatlarımızın güven içinde evlerine dönmeleri için sorumluluğumuzu biliyor buna göre hareket ediyoruz. Geçen sene güvenlik birimlerimiz okulların etrafında kuş uçurtmadılar. Yine kuş uçurtmayacaklar güvenimiz tam" dedi.

"UYUŞTURUCUDAN 15 BİN 262 KİŞİ TUTUKLANDI"

Uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin Soylu, "Bu illeti dört koldan ablukaya almalıyız. 2018 yılbaşından, 25 Eylül'e kadar 15 bin 262 uyuşturucudan tutuklama gerçekleştirildi. Bunun 13 bin 229'u sokak satıcısı. Bugünden sonra sokaklarda çok daha büyük bir kararlılıkla çocuklarımızın, gençlerimizin güvenli bir halde olmasını temin eden adımlarımız devam edecektir" dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE MOBİL UYGULAMA PROJESİ

Uyuşturucu ile mücadele mobil uygulama projesine ilişkin Soylu, "Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, önce sisteme kayıt oluyor. Uyuşturucu satışı ve kullanımı ile ilgili herhangi bir olay gözlendiğinde vatandaşlarımız bu uygulama ile bildirimlerini kısa sürede yapıyorlar. Bildirimi yapanların sadece telefon numaraları görünüyor. Bu sayede konum belirleniyor. En yakın yerdeki polis ekipleri müdahale ediyor. Bildirim yapanın kimlik bilgileri kesinlikle gizli. İhbar ve şikayet konusunda en çok çekinilen konu bu. Soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmiyor. Böylece zehir tacirlerinin etrafındaki çemberi hep birlikte daraltmış oluyoruz. Yeni yüzyıl, yeni suçlar, suç işleme yöntemleri getirdi. Her alanda teknoloji kullanımını üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz" açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi