İdlib'de Göç Hareketi Başladı 2 Milyon Mülteci Türkiye'ye Gelebilir

Mültecilerin Türkiye'ye gelmesi tahmin edilirken bu durumun büyük bir sorun oluşturacağı tahmin ediliyor. Sırasıyla Başkan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve MHP lideri Bahçeli bu konuda kaygı duyduklarını dile getirdiler

İdlib'de Göç Hareketi Başladı 2 Milyon Mülteci Türkiye'ye Gelebilir
İdlib'de Göç Hareketi Başladı 2 Milyon Mülteci Türkiye'ye Gelebilir Ekren Salim
Bu içerik 267 kez okundu.

İran ve Rusya'da aldığı destekle ülkenin büyük bölümünde kontrolü sağlayan Esad rejiminin yeni hedefi İdlib. Rus güçlerinin havadan, Esad rejiminin karadan saldırdığı İdlib'de insanlar yaşadığı evleri terk etmeye başladı. İdlib'den ayrılan mültecilerin Türkiye'ye gelmesi tahmin edilirken bu durumun büyük bir sorun oluşturacağı tahmin ediliyor.

BM'DEN MÜLTECİLERE İLİŞKİN İLK CİDDİ UYARI

Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis, Haziran ayında yaptığı açıklamada 2,5 milyon mülteciden söz etmiş ve eklemişti"2,5 milyon sivilin yerinden edilmesinden ve Türkiye'ye yönelmesinden endişe ediyoruz… Gidebilecekleri başka bir yön kalmadı."

BAŞKAN ERDOĞAN SORUNA İŞARET ETTİ

Kırgızistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gelen İdlib sorusu üzerine şu şekilde cevap vermişti:

''Burada 3,5 milyon insan var. ABD Rusya'ya, Rusya ABD'ye topu atıyor. Ama, Allah göstermesin, buralara füzeler yığdırılacak olursa çok ciddi bir katliam yaşanır. Öyle bir durumda ordan kaçanlar nereye gelecek? Büyük oranda yine bize gelecek. Bu yeni bir sıkıntı meydana getirebilir.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi