Kayyum etkisi…

2014'te HDP'den belediye başkanı seçilen ancak daha sonra kayyum atanan 93 il, ilçe ve beldede seçim sonuçları farklı çıktı. HDP'nin yerine atanan kayyumların yaptığı hizmetler AKP'ye oy getirirken, Erdoğan'a beklenen destek çıkmadı

Kayyum etkisi…
Kayyum etkisi… Hande
Bu içerik 223 kez okundu.

2014'te HDP'den belediye başkanı seçilen ancak daha sonra kayyum atanan 93 il, ilçe ve beldede seçim sonuçları farklı çıktı. HDP'nin yerine atanan kayyumların yaptığı hizmetler AKP'ye oy getirirken, Erdoğan'a beklenen destek çıkmadı. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle karşılaştırıldığında Erdoğan'a verilen oylardaki azalış dikkat çekiyor.

8 İLDE ARTTI, 2'SİNDE DÜŞTÜ
Kayyumla yönetilen Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van ilindeki oylar dikkate alındığında AKP 8 ilde oyunu artırdı. Sadece Batman ve Diyarbakır'da kısmi düşüş yaşandı. 63 kayyumun yönettiği ilçeden 47'sinde AKP'nin oyu artarken, sadece 16 ilçede oy düşüşü oldu. 20 beldenin 14'ünde artış, 6'sında düşüş gerçekleşti.

ERDOĞAN'IN OYLARI GERİLEDİ
Kayyumla yönetilen Hakkari, Tunceli, Şırnak ve Siirt'te Erdoğan'a verilen oylar kısmen artarken geriye kalan 6 ilde Cumhurbaşkanına verilen oylar düştü. 63 ilçenin 34'ünde Erdoğan'a verilen oylar azaldı, 29'unda artış oldu. Beldelerin 12'inde oy artışı olurken, 8 beldede oy düştü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi