Teknoloji Devi Apple Piyasa Değerini Yükseltmeye Devam Ediyor

Teknoloji dünyasının dev markası Apple'ın hisseleri tekrar rekor kırmayı başardı. Şirketin piyasa değeri 959 milyar dolara kadar yükseldi. 1 Trilyon dolar piyasa değerine yaklaşmaya az kaldı.

Teknoloji Devi Apple Piyasa Değerini Yükseltmeye Devam Ediyor
Teknoloji Devi Apple Piyasa Değerini Yükseltmeye Devam Ediyor Ekren Salim
Bu içerik 224 kez okundu.

Teknoloji dünyasının dev markası Apple'ın hisseleri tekrar rekor kırmayı başardı. Şirketin piyasa değeri 959 milyar dolara kadar yükseldi. 1 Trilyon dolar piyasa değerine yaklaşmaya az kaldı.

ABD'nin piyasa değeri en yüksek şirketi olan teknoloji devi Apple'ın hisseleri 3 işlem günü aradan sonra yeniden rekor kırdı. New York Borsasında işlem gören Apple'ın hisse başına değeri dünü 187,36 dolardan kapatmasının ardından, bugün yüzde 1,6 artarak 190,37 dolara kadar yükseldi ve şirket tarihindeki en yüksek seviyeye çıktı.

1 TRİLYON DOLARA BİRAZ DAHA YAKLAŞTI

Ayrıca, Apple'ın piyasa değeri de bugün 959 milyar dolara kadar tırmanırken, şirketin değeri 1 trilyon barajına biraz daha yaklaştı.

Uzmanlar, New York borsasında yatırımcıların teknoloji şirketlerine olan talebinin arttığına işaret ederek, Apple'ın piyasa değerinin gelecek haftalarda 1 trilyon doları aşmasının beklendiğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Fateh Mobin' kısa menzilli balistik füze
'Fateh Mobin' kısa menzilli balistik füze
Türk lirasının değer kaybı avrupaya tehlikeli geliyor
Türk lirasının değer kaybı avrupaya tehlikeli geliyor