WhatsApp'ın Kurucu CEO'su Jan Koum İstifa Etti

WhatsApp'ın kurucusu ve CEO'su Jan Koum, Facebook hesabı üzerinden açıklama yaparak şirketten ayrıldığını resmen bildirdi.

WhatsApp'ın Kurucu CEO'su Jan Koum İstifa Etti
WhatsApp'ın Kurucu CEO'su Jan Koum İstifa Etti Ekren Salim
Bu içerik 171 kez okundu.

WhatsApp'ın kurucusu ve CEO'su Jan Koum, Facebook hesabı üzerinden açıklama yaparak şirketten ayrıldığını resmen bildirdi.

Jan Koum: "Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek adına bir süre çalışmaya ara vereceğim".

İnternet üzerinden telefonla mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın CEO'su ve kurucularından Jan Koum, Facebook hesabından yaptığı açıklamayla şirketten ayrıldığını duyurdu.

İSTİFASINI FACEBOOK'TA DUYURDU

Koum, Facebook üzerinden paylaştığı mesajda, "Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek adına bir süre çalışmaya ara vereceğim" dedi.

FACEBOOK'LA YAŞADIKLARI ANLAŞMAZLIĞIN NEDEN OLDUĞU BELİRTİLDİ

Ancak ABD'de yayınlanan Washington Post gazetesi, Koum ile WhatsApp'ı 2014'te 19 milyar dolara satın alan Facebook yönetimi arasında anlaşmazlıklar olduğunu yazdı ve Koum'un bu anlaşmazlıklar nedeniyle istifa kararını aldığını belirtti.

ZUCKERBERG "MİNNETTARIM" DEDİ

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ise Koum'un kendisine şifreleme konusunda öğrettiklerinden dolayı minnettar olduğunu söyledi ve gücün merkezi sistemlerin bireylere geçmesine dikkat çekerek bu değerlerin Whatsapp'ta hep var olacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Fateh Mobin' kısa menzilli balistik füze
'Fateh Mobin' kısa menzilli balistik füze
Türk lirasının değer kaybı avrupaya tehlikeli geliyor
Türk lirasının değer kaybı avrupaya tehlikeli geliyor