Yurt Dışından Gelen Kişisel Eşyalarda Vergi İndirimi Yapıldı

Yurt dışından hızlı kargo ile getirilen kişisel kullanım eşyaların 30 euroya kadar tanınan gümrük vergisi muafiyeti 22 euroya düşürüldü.

Yurt Dışından Gelen Kişisel Eşyalarda Vergi İndirimi Yapıldı
Yurt Dışından Gelen Kişisel Eşyalarda Vergi İndirimi Yapıldı Ekren Salim
Bu içerik 241 kez okundu.

Yurt dışından hızlı kargo ile getirilen kişisel kullanım eşyaların 30 euroya kadar tanınan gümrük vergisi muafiyeti 22 euroya düşürüldü.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan 4458 sayılı gümrük kanununun bazı maddelerinin uygulanması hakkında kararda değişiklik yapan kararla ayrıca, bu kapsamda, 150 euroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayının getirtilmesine muafiyet tanındı.

KARAR 15 GÜN SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Kararın 62. maddesine eklenen bentlerle, kıymeti bin 500 euroyu geçmemek şartıyla, posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşya için yukarıda belirtilen limitleri aşan eşyanın değeri üzerinden; kitap ve benzeri basılı yayın için yüzde 8, özel tüketim vergisi kanununa ekli (IV) sayılı listede yer alan eşya için ise yüzde 20 oranında tek ve maktu vergi alınması hüküm altına alındı.

Kararla, kamu kuruluşlarına, kütüphane, müze, eğitim veya bilimsel araştırma ile uğraşan kuruluşlara gönderilen veya bunlar tarafından temin edilen kitap ve benzeri basılı yayına bu kapsamda muafiyet tanındı. Karar, 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi