Trump'dan ıslak havluyla boğma işkencesi

Cumhuriyetçi Thrump seçim öncesi katıldığı programda terör şüphelilerine ıslak havluyla yüzün örtülerek kısa süreli boğulmaya sebep olan ve 'Waterboarding' diye tabir edilen işkenceyi geri getireceğini söyledi.

Trump'dan ıslak havluyla boğma işkencesi
Trump'dan ıslak havluyla boğma işkencesi Ekren Salim
Bu içerik 6247 kez okundu.
Akıllara durgunluk veren iddialar dün gece ABC kanalında muhabirin sorularını yanıtlayan Trump'tan geldi. Sık sık İslam ve göçmenlere yönelik nefret suçunu işlemekte ısrar eden ve islamofobik olarak bilinen cumhuriyetçi aday Thrum; terör suçlularını veya şüphelilerini sorgularken  'Waterboarding'  işkencesini geri getireceğini söyledi.  Tüm gelişmiş ülkelerde yasaklanan ve insanlık suçu sayılan 'Waterboarding'  daha önce el kaide üyesi mahkumların sorgulanmalarında kullanılıyordu. Donald Trump konuşması sırasında sık sık protesto edildi. Eyalette Thrum'un rakibi olan Ted Cruz da programdaydı ve o da Thrum'a benzer nefret suçu içeren ifadeler kullandı. Texas eyaletinde İslam düşmanlı yaygın ve bu eyaletten çıkan başkan adayları genelde İslam düşmanlığı üzerinden propaganda yapıyor.
 
 Türkçedeki karşılığı su tahtası olan işkencenin bu adı almasındaki sebep sorgulanacak kişinin ayakları yukarıda kalacak şekilde eğimli bir tahta üzerine yüzü koyun yatırıldıktan sonra havluyla kaplanmış yüze su dökülme işlemidir. Yüz havluyla kaplı olduğu için kişi boğulmaz veya ölmez fakat soluk borusuna giden ve askıda kalan su nefes almayı engellediği için inanılmaz bir acı verir. İnsanın boğulurken ki yaşadığı acıya eşit olan bir işkence metodudur. Ayrıca kişide ilerde ciddi akciğer sorunlarına sebep olacak bir deformasyon bırakır. ABD tarafından  yıllardır ırakta sorgularken uyguladığı yöntem insani bulunmadığı için ABD'de Barack Obama tarafından yasaklanmıştır. 
Waterboarding Thrump su tahtası işkence ıslak havlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi