Lise Açabilmek için Şartlar Serleşti

Bir ilçede Anadolu Lisesi açılabilmesi için koyulan kurallar daha sert bir şekilde düzenlenerek karar açıklandı. Resmi Gazete'de de yayınlanan karara göre artık bir lisenin hizmet vermeye başlayabilmesi için bazı kuralları sağlaması gerekiyor.

Lise Açabilmek için Şartlar Serleşti
Lise Açabilmek için Şartlar Serleşti Hande
Bu içerik 1551 kez okundu.

Anadolu Lisesi Açmak Kolay Değil

Bir ilçede Anadolu Lisesi açılabilmesi için koyulan kurallar daha sert bir şekilde düzenlenerek karar açıklandı. Resmi Gazete'de de yayınlanan karara göre artık bir lisenin hizmet vermeye başlayabilmesi için bazı kuralları sağlaması gerekiyor. Bu kuralların başında da en az 8, en fazla 40 derslik bulundurmasıdır. Ayrıca iki şubelik öğrenci sayısının da hazır bulunması gerekiyor.

İmam Hatip Lisesine Şok Karar

Yayınlanan Resmi Gazete kararına göre kurallar sadece Anadolu Liseleri'nde değil; İmam Hatip Liseleri için de yeniden gözden geçirildi. Yapılan değişiklikler onucunda bir yerde İmam Hatip Lisesi açabilmek için en az 8 derslik bulunması gerekiyor. Ayrıca, musiki dersliği, görsel sanat atölyesi ve aynı zamanda da mescit bulundurmak zorunlu hale geldi.

MEB Kararı Resmen Yayınladı

Liselerin açılması ile ilgi sertleştirilen kuralları MEB resmen onaylayarak yayına verdi. Bundan sonra adım başı lise açılamayacak ve kurumların açılış noktasında büyük tedbirler alınacak. Okula kayıt olan öğrencilerin teknik olarak desteklenmesi büyük önem kazanacak.

Lise Açabilmek için Şartlar Serleşti Lise Açabilmek için Şartlar İmam Hatip Liselerine 8 Derslik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi