O Üniversiteden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor

Günümüzde artık bir üniversite mezunu olmak da yetmez hale geldi. Sadece ülkemizde değil; dünya çapında işsizlik oranlarında ciddi bir artışla karşı karşıya kalmaktayız.

O Üniversiteden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor
O Üniversiteden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor Hande
Bu içerik 1102 kez okundu.

Üniversite Mezunları İşsiz Kalırken Onlar Kalmıyor

Günümüzde artık bir üniversite mezunu olmak da yetmez hale geldi. Sadece ülkemizde değil; dünya çapında işsizlik oranlarında ciddi bir artışla karşı karşıya kalmaktayız. Bu yüzden de üniversite okuyacaklar artık hem bölüm, hem de üniversite seçerken çok temkinli davranıyorlar. Dünyaca kanıtlanan bu gerçek için de bir araştırma yapıldı. Araştırmanın amacı hangi üniversite mezunlarının işsiz kalmadığı şeklinde belirlendi.

Araştırma Sonucu Stanford İlk Sırada Yer Aldı

Üniversiteden mezun olmanın yetmediği günümüzde iş bulma sıkıntısı çekmeyen mezunların en başında Stanford Üniversitesi öğrencileri yer alıyor. Bu üniversiteden mezun olanlar işsiz kalmıyorlar ve işlerini hemen buluyorlar.

Araştırma Sonucunda İlk 3'e Giren Üniversiteler

Mezun olunduktan sonra işsiz kalmamak için doğru üniversite tercihini ön plana koyan araştırmada ikinci ve üçüncü sırada da bilindik üniversiteler yer aldı. İkinci sırada California'da yer alan Los Angeles Üniversitesi yerini alırken, üçüncü sırada ise; Harvard Üniversitesi bulunuyor. Üniversite seçiminde dikkat edildi takdirde büyük oranda işsizlik önlenmiş oluyor.

O Üniversiteden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor Üniversite Sonrası İş Bulmak Stanford Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi