YGS bu sefer gecikenlere acımadı!

Bu sabah milyonlarca kişinin girdiği YGS sınavına geç kalanlar sınava alınmadı. Gecikenler gözyaşlarına boğuldu.

YGS bu sefer gecikenlere acımadı!
YGS bu sefer gecikenlere acımadı!
Bu içerik 771 kez okundu.

Bu sabah milyonlarca öğrenci gelecekleri için en önemli adımlardan biri olan YGS sınavına girdi. Yükseköğretime geçiş sınavında bu sene oldukça katı kurallar uygulandı. 09;45’de başlayan sınava geç kalanların içeri girmesine izin verilmedi.

Sınava girecek adayların kapıdan güvenlik kontrolü ile girişleri saat 09;00’da başladı. Saat 10;00’da başlayan sınav saat 12;40’a kadar sürerken sınavın gerçekleştirildiği binaların kapısının saat 09;45’de kapatıldığı ifade edildi.

Sınava Geç Kalanlar Gözyaşlarına Boğuldu

Sınavlara onlarca kişinin geç kaldığı belirtilirken tam saatinde kapıların kapanmasıyla birlikte gecikenlerin içeri girişine izin verilmediği ifade edildi. geç kaldığı için sınav salonuna giremeyenler gözyaşlarına boğuldu.

Sınavda her test 40 sorudan oluşacak şekilde toplamda 160 soru soru için 160 dakika verildi. Sınavın tamamlanmasının ardından sorular ve cevapları saat 14;30’dan itivaren ÖSYM’nin sayfasından paylaşıldı. Milyonlarca kişinin ter döktüğü sınav sonrasında sonuçların 28 Mart tarihinde açıklanacağı ifade edildi. Sınav sonuçlarının ardından barajı aşanlar sınavın ikinci ayağı olan LYS ( Lisans yerleştirme Sınavı) girme hakkı kazanacak. LYS için başvuruların ise 4 – 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor.  

YGS sınav yükseköğretime geçiş sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi