Tüm Kombinlerinize Uyum Sağlayacak Uzun Trençkotlar

Tüm Kombinlerinize Uyum Sağlayacak Uzun Trençkotlar
Tüm Kombinlerinize Uyum Sağlayacak Uzun Trençkotlar hande
Bu içerik 185 kez okundu.

Tüm Kombinlerinize Uyum Sağlayacak Uzun Trençkotlar

Havaların kararsız olduğu mevsim geçişlerinde pek çok kadının en iyi dostudur trençkotlar. Hem modern hem de klasik bir parça olan trençkotlar, seneler boyunca popülaritesini hiç kaybetmeyen ender parçalardan biridir. Kullanışlılığı ile sadece kadınların değil erkeklerin de radarına girmeyi başaran trençkotların tarihi ise aslında bilinenin aksine epey eskiye dayanmaktadır.

Trençkot Nasıl Ortaya Çıktı?

Treçkotların ilk ortaya çıkışı için 1800lü yıllara gitmek gerekiyor. O zamanlar ordu için tasarlanan trençkotlar, terletmeyen ve yağmurdan koruyan kumaşı ile genelde haki renkte üretilen özel bir paltoydu. Sonrasında ordunun dışında da erkekler tarafından tercih edilmeye başlanan trençkotların çıkarılabilir bir astarı bulunuyordu. Şu anki gibi genelde tercih edilen gabardin kumaştan yapılan trençkotlar ise 1800lü yılların sonlarına doğru ortaya çıktı. Gabardin kumaşlar pek çok hava durumuna uyum sağlayabildikleri için trençkotlarda en çok kullanılan kumaş olmaya devam etmektedir.

Trençkotların 1900lü yıllardan bu yana popülaritesini kaybetmeyen nadir giysilerden biri olduğunu söylemek mümkün. Zaman içerisinde farklı renklerden, farklı kumaşlardan, farklı renklerden faydalanılsa da klasik modeller hala kullanılmaktadır. Kruvaze şeklinde gelen ön kısmı, geniş yakaları ve düğmeleriyle klasik modellerin popülaritesi de devam etmektedir. Özellikle camel dediğimiz deve tüyü rengi hem kadınlar hem de erkekler arasında en sevilen trençkot rengidir.

Tesettür giyim içerisinde de sevilen bir parça olan trençkotlar, tesettürlü hanımların da mevsim geçişlerinde favori dış giyim ürünü olmayı başarıyor. Klasik modeller kadar modern modellerin de yer aldığı tesettür trençkotlara gelin, daha yakından bakalım.

Tesettür Trençkot Modelleri

Trençkotların boyları genel olarak kalçayı kapatan, dizin hemen üstünde biten bir standarda sahiptir. Tesettürlü kadınlar için bu boy yeterli olabilir ancak daha uzun tercih edenler, trençkotunu tesettür elbise modelleri ile beraber kullanmak isteyenler için bileklere kadar uzanan maksi uzun kadın trençkot modelleri de mevcuttur. Dizin hemen üstünde ya da hemen altında biten ara boylarda trençkotları da tesettür trençkot modelleri arasında bulabilirsiniz.

Tesettür trençkot modelleri sadece boy olarak değil model bakımından da çeşitliliğe sahiptir. Senelerden beri klasik haline gelen modelin yanı sıra fermuarlı, kuşaklı, çıtçıtlı modelleri de bulunan tesettür trençkotlar, mevsim geçişlerinde hem şıklığı hem de kullanışlılığıyla sizin de vazgeçilmeziniz olacak.

İlk üretilen trençkot modellerinde çıkarılabilen bir astar bulunduğundan bahsetmiştik. Şu anda ise çıkarılabilen astarlar çok tercih edilmemektedir. Bunun yerine astarlı ya da astarsız ayrı modeller bulunmaktadır. Astarlı modeller daha soğuk havalar için tercih edilebilir. Astarsız modeller ise daha sıcak havalarda da kullanılabileceği için tesettürlü kadınlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Tesettür Trençkotlarda Değişmez Adres: Zülays

Zengin renk ve model çeşitliliğiyle her tesettürlü kadının aradığı trençkotu bulabileceği Zülays'a muhakkak göz atmanızı öneriyoruz. Mevsim geçişlerinde favori dış giyim ürününüz olacak trençkotları siz de çok seveceksiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler