Masa Seperatörleri

Masa Seperatörleri
Masa Seperatörleri hande
Bu içerik 191 kez okundu.

Masa Seperatörleri

 

Masa seperatörü, genel olarak iş yerleri, ofis, çağrı merkezleri gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak çağrı merkezi gibi çalışan sayısı fazla olan bir ortamda insanların işleri gereği yaptığı görüşmelerde konuşurken birden fazla görüşme yapılan ortamda ses karmaşası meydana gelmektedir. Bu karmaşa nedeniyle insanlar işlerine konsantre olamazlar. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için masalar arasında seperasyon paneli kullanılmaktadır. Masa seperatörleri masalar arası ses geçişlerini engellemek amacıyla üretilmesi nedeniyle genellikle masa boyutlarında üretilmektedir bu nedenle taşınabilir yapıda tekerlekli olarak üretilebilmektedir. Masa sepratörlerinin daha büyük oranlarında üretimi gerçekleştirilen akustik paravanların kullanımını sağlayarak alanlar arası ses geçişlerini engelleyebilirsiniz. Akustik paravanlar seperatörlere göre daha yüksek geniş ebatlarda alan bölmek amacıyla üretilmektedir. Masa Seperatörleri üretiminde içerisinde akustik sünger ve birlikte dış katmanında akustik kumaş kullanımı sağlanarak üretilmektedir. Ürünlerin üretiminde kullanılan materyaller akustik çözümü biraz daha arka planda tutularak daha ekonomik bütçelere hitap etmesi açısından içerisinde sünger ve dış katmanın da akustik kumaş kullanılmadan üretilebilmektedir.

 

 

 

 

Fakat asıl problemin ses geçişleri olduğu alanlarda belirtilen ürünlerden üretilerek kullanılması tercih edilmesi gerekmektedir. Dar alanlar için ideal bir çözümler bütünü oluşturan masa arası seperatör sistemleri, kısıtlı mekanlarda verimli çalışmanın anahtarlarından birini sunar. Ufak mekanların sıkıcılığından arındıran bu sistem sayesinde ferah çalışma alanları hayat bulur. Hem karşılıklı hem de yan yana duran masalara uygulanabilen seperasyon sisteminde kablolar, telefon bağlantı aparatları ve prizler başarıyla gizlenerek görüntü kirliliği engellenir. Akustik Masa Seperatörleri ile birlikte tavanlarınızda duvarlarınızda aynı dekoratif yapıda aynı materyallerin kullanımı sağlanarak üretilen akustik kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Masa seperatörlerinin genel amacı ses izolasyonu olması ile birlikte ses izolasyon çözümleri arasında birçok çözüm yer almaktadır. Bunlar arasında akustik kabinleri de dilerseniz tercih edebilirsiniz. Akustik kabinler iç dokusu akustik kumaşların kullanımının sağlandığı güçlü bir izolasyon işlemi sağlanan ürünlerdir. Akustik Masa Seperatörleri açık ofislerde, çağrı merkezlerinde, telefon trafiğinin yoğun ve insan nüfusunun fazla olduğu mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Çalışanların telefon görüşmesi sırasında konuştuğu kişiyi rahat duyabilmesi ve konuştuğu kişiye ortamdaki sesin gitmemesi için masaların kenarlarına ve ön alanlarına yerleştirilen ortamdaki yankı, çınlama ve uğultuyu engelleyen akustik ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kumaş kaplı masa seperatörleri ses emiciliği yüksek ve kolay uygulanabilir akustik malzemelerdir. Müşterinin talebine göre istenilen ebatlarda ve renklerde üretilebilir. Elektronik ve bilgisayar sistemleri için ortaya çıkan görsel problemlerinin çözümünde de sıklıkla tercih edilen akustik masa seperatörü, kablolama yapabileceğimiz akstlar ve baza sistemlerinde, dosyalık ve notlarda, priz koyabileceğiniz nesnelerde, cd’lik ve benzeri alanlarda diğer aksesuarlarla birlikte de kullanılabilir. Turkish Acoustic tarafından Masa Seperatörleri teknik şartnamelere uygun üretilmesi ile birlikte sizlere kaliteli çözümler sağlayacak ürünlerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler