Suriyeli kadınlar Kilisli kadınlara kuma gidiyor

Suriye'den Türkiye'ye yaşanan göç dalgası Kilisli kadınları kocalarından ayırdı. Suriyeli kadınların Kilisli kadınların kocalarıyla evlenmeleri Kilis'te boşanma oranlarını 2 kat arttırdı. Kuma gitmeyi de kabul eden Suriyeli kadınlar evliliklerin yıkılmasına sebep oluyor.

Suriyeli kadınlar Kilisli kadınlara kuma gidiyor
Suriyeli kadınlar Kilisli kadınlara kuma gidiyor Ekren Salim
Bu içerik 3907 kez okundu.
Savaş mağduru kadınlar Türkiye'de de başka bir mağduriyeti doğurdu. Çaresizlikten kuma gitmeyi de kabul eden kadınlar Kilis'teki boşanma ve nafaka davalarının tam iki kat artmasına sebep oldu. Kilis evlendirme memurluğunun paylaştığı rakamlara göre 150 bin göçmen Suriyeli'nin 90 bin nüfuslu Kilise yerleşmesiyle birlikte Kilis'te iki eşlilik hatta çok eşliliğin arttığını buna razı gelmeyen bazı kadınların ise boşanma ve tedbir nafaka davası açarak ayrılık yoluna gittiğini gözüküyor.
 
Kilis'te boşanma davaları ikiye katlandı
Kilis Baro Başkanı Fazlıağaoğlu; geçen yıla göre %100 artış gösteren boşanma davalarını Suriye'den kente gelen göç akınına bağladı. " Baro başkanı: Mültecilerin konteyner kentlerde çok zor şartlar altında yaşadığını ve evlenmeyi kendilerine kurtuluş olarak görüyorlar." dedi Fazlıağaoğlu; Çok sayıda Türk'ün Suriyeli ile evlendiğini ve bu evliliklerin sağlıklı olmadığını düşünüyoruz; dedi.
Kilis Suriyeli kuma boşanma nafaka dava iki eşlilik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi