Hızlı PVC Kapı nedir?

Hızlı PVC Kapı nedir?
Hızlı PVC Kapı nedir? hande
Bu içerik 142 kez okundu.

Hızlı PVC Kapı nedir?

Ahşap kapıların yerine, alternatif olarak sunulan hızlı PVC kapılar, özellikle daire çerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yoğun araç trafiği olan iç ortam hava koşullarının, dış ortamdan alabileceği minimum seviyede etkilenmesi amaçlanır, ticari kuruluşlar, depolar veya yazlıklarda pratik ve estetik görünüm sayesinde, hızlı PVC kapıları popüler tercihlerden bir haline gelmiştir.

Hafif ve hızlı çalışması aynı zamanda güvenli olması hızlı PVC kapılarında aranan özelliklerdir. Nem, toz, ses gibi dış etkilerden kurtulmaya alternatif olarak hızlı PVC kapılar istenilen sessiz ve temiz ortamı sağlayabilir. Esnek PVC ve polyesterden üretilir.

Hızlı PVC Kapı Nasıl Çalışır?

Hızlı PVC kapılar iç mekanlarda 5 mt. Genişlik, 4 mt. Uzunluk ölçüsüne kadar yaygın şekilde tasarlanır. İç kısmını kumaş dokulu yüksek mukavemetli PVC malzemeden üretilmektedir. Güçlü motoru ve özel fren sistemi, entegre siviç sistemi kullanılır. Kapı genişliği boyunca oluşturulan tambur sistemin üzerine sararak toplanmaktadır, kulak yardımıyla ana gövdesine monte edilir.

Düzgün durabilmesi adına, hızlı PVC kapılar brandanın yerçekimi ile kendiliğinden serbest şekilde inebilmesi, kapı altı kenarından genişliğince alt baza kısmı yer almaktadır. Baza profili dikmelerin arasına yeteri kadar içerisine girdiğinden, brandanın rüzgâr ve hava basıncının yerinden oynamasını engel olmaktadır.

Alt parça anti-crush malzemesiyle donatılabilmektedir. Bazı durumlarda baskı kuvvetinin üzerinde fazladan baskı geldiğinde, baza yerinden oynayarak çıkar ve brandanın zarar görmesine engel olur.

Hızlı PVC Kapı Faydaları Nelerdir

Hızlı PVC kapıların özelliği, bakım ücreti ve maliyeti düşük kapılardır. Birçok kişinin bütçesini zorlamayacak standartta fiyatları oldukça makul seviyededir, diğer kapılara oranla daha seri ve hafif oluşu hızlı PVC kapıların daha fazla ilgi görmesini sağlıyor. Fiyatların boyut ve kalitesine göre farklılıklar gösterebilir, bu sebeple net fiyat bilgisi bulunmuyor, gelen talepler doğrultusunda fiyatlarda değişkenlik göstermektedir.

  • Rüzgârlı ve dış faktörlere karşı güçlendirilmiş çelik barlar
  • Elektrik kesintilerinde manuel müdahale yapılarak kontrol sağlanabilir
  • Basit bir şekilde montajlama
  • Emniyet fotoseli
  • Yarı açık pozisyonda bekletme ve otomatik kapanma imkânı
  • Motor sisteminin karşıt yük gerektirmemesi
  • Bakımı kolay motor sistemi

Yoğun geçişlerde zorlu ve değişken iklim koşullarında çalışması, bir günde sıklıkla açılıp kapanması, vakit tasarrufu hava koşullarının iç mekâna minimum etki etmesi ile mevcut alanın hijyenik kalması ve ses yalıtımı sayesinde dış gürültü kirliliğinin engellemesi birçok faydalarından sadece bir kaçıdır.

massaotomasyon.com

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler