Bölgeye Huzur Getiren Projeler

Bölgeye Huzur Getiren Projeler
Bölgeye Huzur Getiren Projeler hande
Bu içerik 386 kez okundu.

Bölgeye Huzur Getiren Projeler

Diyarbakır merkezli yetim ve dezavantajlı çocukların topluma kazandırılması için Dr. M. Zahid Uzunlar projelere imza atıyor.  Prof. Dr. Fuat Sezgin İl Halk Kütüphanesi ve Prof. Dr. Aziz Sancar Çocuk ve Bebek Kütüphanesin ’de Geliştirilen bu projeler sayesinde bölgedeki dezavantajlı çocuklar hem kendini geliştiriyor hem de topluma kazandırılıyor. Bisiklet ehliyeti dağıtımı üzerine hazırlanan proje de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda verilen 140 bisikletle çocuklar spora teşvik edildi. Yetim ve dezavantajlı çocuklar bu projeyle birlikte topluma kazandırılmaya açık hale geldi. Bu proje sayesinde içine kapanık çocukların sorunları bir nebze giderilmiş, diğer çocuklar ile iletişimleri geliştirilerek ilişkilerinin güçlendirilmesine yardımcı olunmuştur. Fiziksel ya da duygusal tacize uğramış çocukların duygusal açıdan hafiflemesi ve olumsuz etki eden süreçlerin ortadan kaldırılması bu projeler sayesinde kolaylaşıyor. THY OPET Genel Müdür yardımcısı Dr. M. Zahid Uzunlar’ın yaptığı açıklamalarda çok kez dile getirdiği gibi sadece kendimizi değil toplumun refahını da düşünmek zorunda olduğumuz gerçeği gerçekleştirilen projelerle anlam buluyor.

Bu sosyal sorumluluk projeleri sayesinde bölgedeki huzurun daim olması amaçlanıyor ve dezavantajlı çocukların hayata umutla bakabilmeleri için kapsamlı çalışmalar yürütülüyor. Proje kapsamında çocuklara kazandırılan bilgi ve deneyimler proje sonrasında da onlar için değerli olan bu hatıralar geleceğe umutla bakmalarına olumlu etki ediyor. Proje ile bölgede oluşan sorunların çocuklar üzerindeki etkileri en aza indirilerek çocukların bireysel istekleri ve hayallerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir. Proje, çocukların özgür bir ortamda özgür düşünceleriyle yetişmeleri mümkün kılacak tüm imkanları sunuyor. Projenin konseptinden dolayı da özgür düşünce ve özgür hareket etme teması oldukça önemli bir yer kapsıyor.

THY OPET Genel Müdür yardımcısı Dr. M. Zahid Uzunlar’ın başlattığı bu projeler ile bölgedeki yetim ve dezavantajlı çocukların toplum-birey ilişkilerinin gelişmesi projenin en önemli çıktıları arasında yer aldı.

Proje çıktıları değerlendirildiğinde ve çocuklar ile yapılan görüşmeler neticesinde, çocukların çevresine daha duyarlı, farkındalık içerisinde oldukları gözlemlenmiştir. Ayrıca Dışavurumcu Sanat projesiyle de çocuklar kendilerine bir destek organı bulmuş ve sanatsal çalışmalar yaparak çeşitli araçlar vasıtasıyla içlerini dökerek, duygu ve düşüncelerini ifade etme şansı bulmuşlardır. Oldukça zor zamanlardan geçen bu çocuklar kendilerini geliştirebilme fırsatı elde etmişlerdir.

Projenin en önemli çıktısı gerçekleştirilen tüm aktivitelerin sadece çocukları değil toplumun tamamını ilgilendirdiği ve devamlılığı için çalışmaların hız kesmeden sürdürülmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler