Hidrolik Filtreler

Hidrolik Filtreler
Hidrolik Filtreler hande
Bu içerik 217 kez okundu.

Hidrolik Filtreler

Hidrolik filtreler, çeşitli sistemlerde filtreleme sağlayan borulama ekipmanlarıdır. Hidrolik filtreler karakteristik özelliklere sahip filtrasyon malzemesinden üretilmektedir. Bu nedenle sistemlerin sirkülasyon hatlarında sıvının direncine dayanıklı filtreleme işlemleri yapar.

Hidrolik filtre kullanılan sistemlerde, çeşitli işlemlerde kullanılan ekipmanların motorlarının yanma odasına istenmeyen parçacıkların kaçmasını engeller. Ayrıca homojen bir ayarı garanti etmek için gerekli tüm sorunları verir.

Bu nedenle fabrikalarda, araştırma laboratuvarlarında ve hidrolik sistemle çalışan ekipmanlarda kullanılmaktadır.

Kullanıldığı sistemin ömrünü uzatarak ani ve yıkıcı sistem bileşeni arızalarını durdurur. Ayrıca hızlı bir şekilde kurulabilir ve bakım gerektirmez.

Bu nedenle, birçok kuruluş, sistemi dış etkenlere karşı korumak için hidrolik filtreleri tercih eder. Böylece işlem boyunca hidrolik sistem ile iş birliği yapan hatlar hava kirliliğine neden olan partiküllerden arındırılır.

Türkiye'de hidrolik filtre üreten birkaç işletme olmasına rağmen, her bir hidrolik filtrenin kalitesi aynı değildir. Galvanizli, sacdan imal edilen delikli filtreler, dağınık ve nemli ortamlarda da istenilen etkinliği sağlayabilmeleri nedeniyle en çok tercih edilen filtrelerdir. Bu filtrelerin üretimi ise dünya çapındaki hidrolik filtre üreticilerinin ürünlerinin endüstrideki temel eşleşmesidir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler