Çamaşır Makinesinin Düğmesi İçine Kaçtı, Ne Yapmalıyım?

Çamaşır Makinesinin Düğmesi İçine Kaçtı, Ne Yapmalıyım?
Çamaşır Makinesinin Düğmesi İçine Kaçtı, Ne Yapmalıyım? hande
Bu içerik 1065 kez okundu.

 

Çamaşır Makinesinin Düğmesi İçine Kaçtı, Ne Yapmalıyım?

Genellikle kullanıcı hatasına bağlı olarak meydana gelen çamaşır makinesi düğmesinin içine kaçması sorunu için hızlı ve profesyonel çözüm sağlanabilmesi mümkündür. Çamaşır makinelerinin en sık kullanılan parçalarından/bileşenlerinden birisi olması tüm kontrol paneli bileşenlerinin daha sık arızalanmasına neden olabiliyor. Yoğun kullanmaya bağlı olarak yıpranan makine bileşenleri, zorlanma veya zaman faktörleriyle arızalanabiliyor. Bu arızalardan birisi de çamaşır makinesi kontrol panelindeki düğme veya düğmelerin içine kaçmasıdır.

Çamaşır makinesinin düğmesinin içine kaçması durumunda her tüketicinin yaygın olarak yaptığı hataya düşülmemelidir. Sivri bir şey sokarak, düğmeyi dışarıya çıkartmaya çalışmak hem makineye zarar verecek hem de ciddi güvenlik risklerini meydana getirecektir. Bu nedenle çamaşır makinesinin içine kaçan düğmesinin düzgünce ve güvenli bir şekilde çıkartılması için profesyonel Üsküdar Arçelik Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Düğmesi Neden İçine Kaçar?

Çamaşır makinelerinde en fazla kullandığımız unsurların başında kontrol paneli geliyor. Makinede yıkama fonksiyonunu başlatmak veya programları seçmek için tüm kontrol paneli tuşlarını yoğun şekilde kullanmak durumunda kalınabiliyor. İşte bu durum her ne kadar kaliteli teknolojiye sahip olsa da çamaşır makinesinin tuşlarının içine kaçmasına engel olamaz. Çamaşır makinesinin düğmesinin içine kaçmasına neden olabilecek birden fazla olasılık değerlendirilmektedir. Sultanbeyli  Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından çamaşır makinenizin açma ve kapama tuşuna çok yüksek baskı uygulanmasına bağlı tuşun içe kaçması durumuna çok sık şekilde müdahale edilmektedir. Bunun dışında zaman içerisinde makine iç vidalarındaki deformasyon tuşların içine kaçmasına neden olabiliyor.

Çamaşır Makinesi İçine Kaçan Düğme Nasıl Çıkartılır?

Çamaşır makinesinin içine kaçan düğmesini çıkartmak için çoğu zaman bireysel müdahaleyle çözüm sağlayamazsınız. Çözüm sağlayabilseniz dahi çok sık şekilde çamaşır makinesi tuşu/tuşları içeri kaçmaya devam edecektir. Bu durumda gerçekten çok uğraştırıcı ve sıkıcı bir hal almaya başlar. Bu sorunlar karşı karşıya kalmak istenmiyor ise mutlak suret ile çamaşır makinesine yönelik olarak daha dikkatli bir kullanım gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Çamaşır makinesinin tuşlarının içine kaçmasına neden olan ana nedenin belirlenerek, giderilmesi gerekir. Pendik Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından özellikle makine tuşlarının gerisindeki iç vidaların gevşemesi, eskimesi ve deforme olmasına bağlı olarak fonksiyonunu yerine getirememesine yönelik değişim işlemleri uygulanmaktadır. Makinenizin vidaları ve gerekli hallerde düğmeleri tümüyle yenisiyle değiştirilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler