QUEEN : En Sevilen Parçaları

QUEEN : En Sevilen Parçaları
QUEEN : En Sevilen Parçaları hande
Bu içerik 210 kez okundu.

QUEEN : En Sevilen Parçaları

 

1-) Bohemian Rhapsody

Queen'in en kalıcı ve sevilen şarkısı ve en gizemlilerinden biri olmaya devam ediyor. Altı dakikalık klasik Freddie Mercury tarafından yazıldı ve bir koroyu atlayarak ve melodi boyunca çılgınca tonları değiştirerek konvansiyonel şarkı yazım kurallarını çiğnedi. Grup, başyapıtı yaratmak için haftalar ve küçük bir servet harcadı, kaset fiziksel olarak artık sığamayacak hale gelene kadar vokallere yer verdi.

2-) Don’t Stop Me Now

Queen Grubu’nun alameti farikası olan çok izli armonileri içeren LP'nin çıkış single'ı "Don't Stop Me Now" beklentileri tam olarak karşılamadı ve Amerika'da 86 numaraya kadar yükseldi. Ancak, İngiltere'de ilk 10 hit oldu. Zaman da ona çok nazik davrandı ve şu anda grubun en iyi eserlerinden biri olarak görülüyor.

3-) Somebody to Love

Freddie, "Somebody to Love" ile oldukça inanılmaz bir ruh melodisi buldu. Şarkıyı piyanoda yazdı ve ardından Brian May ve Roger Taylor tarafından vokal olarak seslendirildi ve üçlüyü tam bir koro gibi seslendirdi. O yıl Amerika'da 13 numaraya ulaşan büyük bir hit oldu. George Michael, 1992 Freddie Mercury haraç konserinde melodinin heyecan verici bir yorumunu yaptı.

4-) Who Wants to Live Forever

Bir Highlander olmak her zaman kolay değildir. Ölümsüz varlıklar biz ölümlüleri sevebilirler, ama sonra onlar değişmeden kalırken bizim yaşlanıp ölmemizi izlemek zorunda kalırlar. Brian May, ilk Highlander filminin soundtrack'i için "Who Wants to Live Forever"ı yazdığında bu alışılmadık ıstırap kaynağından yararlandı. Freddie şarkının geri kalanını devralırken, ilk ayeti söylüyor. Gruba kayıt için bir orkestra katıldı.

5-) Under Pressure

David Bowie, Queen'in 1982 tarihli LP Hot Space'inin kaydı sırasında bir "Cool Cat" arka planında şarkı söylemek için İsviçre'deki Mountain Studios tarafından durduruldu. Seans sırasında, Queen ve Bowie'nin dört üyesi, öldürücü bir bas oluğu etrafında inşa edilmiş yeni bir şarkı üzerinde sıkışmaya başladı. Sonuç, Ekim 1981'de çıkan ve küresel bir sansasyon haline gelen "Under Pressure" oldu. Canlı kariyerlerinin sonuna kadar Queen'in set listesinde kaldı ve Bowie hepsini 1990'larda ve 2000'lerin başında oynadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler