BIDEN, TEKSAS’A GİDECEK

BIDEN, TEKSAS’A GİDECEK
BIDEN, TEKSAS’A GİDECEK hande
Bu içerik 581 kez okundu.
ABD basını, uyuşturucu sorunları yaşayan Reyes'in oğlunu evden attığını ve Salvador Ramos'un büyükannesiyle yaşamaya başladığını aktardı. 18 yaşındaki saldırgan, okul baskını öncesinde büyükannesi Celia Gonzalez'i de silahla vurarak ağır yaralamıştı.
 
Ramos’un konuşma güçlüğü bulunduğu ve bu nedenle arkadaşları arasında çocukluğundan beri sözlü şiddete maruz kaldığı ifade ediliyor.
 
18. yaş gününde iki AR-15 saldırı silahını yasal olarak satın alan genç, ilkokula girerek yaşları 7 ile 11 yaşında değişen 19 çocuğu ve 2 öğretmeni katlettikten sonra güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü.
 
Saldırganın herhangi bir sabıka kaydı ya da akıl hastalığı olduğuna dair bir kayıt bulunmadığını belirten Abbott, “Büyükannesini yüzünden vuran biri bir şeytan olabilir” dedi.
 
Saldırının yaşandığı Ulvalde kasabasında ise büyük bir yas havası hakim. Birçok yetkili saldırı sonrasında kasabaya akın ederken halk acılı aileleri teselli etmeye çalışıyor. Kanlı saldırıdan sağ kurtulan çocuklar da büyük travma yaşıyor.
 
BIDEN, TEKSAS’A GİDECEK
 
Saldırıdan silah lobisini sorumlu tutan ABD Başkanı Joe Biden, ilkokulda meydana gelen silahlı saldırı sonrası hayatlarını kaybeden çocukların ailelerini ziyaret etmek için Teksas’a gideceğini duyurdu.
 
Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise, daha güvenli bir Amerika oluşturmak için silah güvenliği yasalarının hazırlanması gerektiğini ifade etti.
 
Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamada, daha güvenli bir ABD oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Biden’ın bu doğrultuda polis reformu kararnamesini de imzaladığı bildirildi. Biden, 2 yıl önce ABD’nin Minneapolis kentinde polis şiddetiyle öldürülen George Floyd için Kongre’yi polislik yasasını kabul etmeye çağırdı. Yasaya göre ABD’de federal kurumların güç kullanımı politikalarını gözden geçirmesi ve bazı taktiklerin yasaklanması gibi öğeler yer alıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler