Aronya Fidanı Bakımı

Aronya Fidanı Bakımı
Aronya Fidanı Bakımı hande
Bu içerik 83 kez okundu.

Aronya Fidanı Bakımı

Herkes tarafından Aronya fidanı bakımı merak edilir. Bunun sebebi özellikle son yıllarda çok fazla tanınması ve rağbet görmesidir.

Aronya fidanı çok fazla özen istemez. Bundan dolayı da çok özel bir bakımı olduğu söylenemez. Çalı formunda yetişen bir bitkidir.

Klasik çalılar gibi yukarıya doğru uzar ve ok şeklinde bir büyüme stiline sahiptir. Büyüdükçe daha iyi verim almak için dalların budanması gerekir.

Fidanı kaliteli bir şekilde yetiştirmek çok önemlidir. Doğru ve düzenli bir bakım sağlanırsa, 2 sene içinde meyveler verir. İki yılda bir kere ya da yıl da bir kere, gübre verilmesi çok önemlidir.

Aronya fidanı çiçek açma sürecine girdiği zaman, organik gübre verilmelidir. Yine bu dönemde yapraktan çinko ağırlıklı olarak, gübreleme yapılması çok önemlidir.

Bitki meyve vermeye başladığı zaman ise verilen gübre, fosfor ve potasyum ağırlıklı olmalıdır. Bu fidan için gübreleme çok önemlidir.

 Aronya Fidanı Nedir?

 Birçok kişi tarafından Aronya fidanı merak edilir. Bazı özellikleri şöyledir:

  • Anavatanı Kuzey Amerika' dır.
  • Soğuk iklimleri sever ve daha çok yetişir.
  • Meyveleri küçük siyah ya da kırmızıdır.
  • Çalı formunda yetişir.
  • En fazla 2-2,5 metre uzunluğunda olabilir.

Aronya Fidanı Fiyatları

Birçok kişi tarafından Aronya fidanı fiyatları merak edilir. Amerika ve Avrupa ülkelerinde çok uzun yıllardan bu yana ekilen ve tüketilen bu bitki, ülkemizde yaklaşık olarak birkaç yıldan beri bilinir ve tüketilir.

Fiyatlar genel de değişiklik gösterir. Bunun sebebi, Aronya fidanının farklı türleri olması ve bunların özelliklerinin değişik olmasıdır. Düşük ve yüksek fiyatlı birçok fidan çeşidi bulunur.

Aronya çeşitleri arasında, Rus yaban mersini, tüplü aronya, Nero siyah aronya gibi çeşitleri vardır. Hepsinin fiyatları ve özellikleri farklıdır. Aronya fidanının çoğaltılması da oldukça basittir.

Aronya fidanı dışında başka meyve ve sebze fidanları da bulunur. Tüm ürünlere göz atabilir, satın alabilirsiniz.

Kendi döktüğü tohumlardan çoğaltma yapılır. Bitkiden el de edilen gövde çelikleri de kullanılır.

Bu kapsamda; https://klonfidan.com.tr/ adresini ziyaret ederek, aronya fidanı hakkında bilgi alabilir, fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi