QR Menü Nedir?

Son dönemlerde karekod okutularak erişim sağlanan yeni nesil QR menülerin kullanımı bir hayli artmıştır. Bu dijital menüler yaygın olarak restoran, cafe, otel, bar işletmeleri tarafından tercih edilmektedir.

QR Menü Nedir?
QR Menü Nedir? tufant
Bu içerik 567 kez okundu.

Son dönemlerde karekod okutularak erişim sağlanan yeni nesil QR menülerin kullanımı bir hayli artmıştır. Bu dijital menüler yaygın olarak restoran, cafe, otel, bar işletmeleri tarafından tercih edilmektedir. Tüm siparişlerin ve ödemelerin temassız olarak gerçekleştirilmesini sağlayan, hem müşteriler hem de personel açısından oldukça kullanışlı bir sistemdir. Hijyen konusunun oldukça önem kazandığı son yıllarda  işletmeler de bu hassasiyetleri dikkate alarak birtakım önlemler almıştır. Elden ele dolaşan ve hijyenik olmayan basılı menüler yerine müşterilerin kendi akıllı cihazları ile ulaşabildikleri QR menülere geçilmiştir. Yıpranan, güncel olunamayan, baskı maliyetleri yüksek basılı menüler yerine her daim güncel kalınabilecek, dilediğinizde farklı tasarımlara sahip olabileceğiniz dijital menüleri kullanmak görüldüğü üzere işletmenize birçok fayda sağlar.

 

Neden Basılı Menü Yerine QR Menü Tercih Etmelisiniz?

 

  • Herhangi bir uygulamaya gerek duymadan, personelin menü getirmesini beklemeden müşteri cep telefonu ile işletmenizin menüsünü görüntüleyebilir ve sipariş verebilir.
  • Alınan siparişler aynı anda POS sistemine ve mutfak ekranına yansır böylelikle zamandan tasarruf edilir ve olası karışıklıklarının önüne geçilir.
  • Müşterileriniz fiziksel olarak işletmenizde bulunmasalar bile sosyal medya hesaplarınızda ya da web sitenizde paylaşacağınız karekod aracılığıyla her an her yerden menünüze erişim sağlayabilirler.
  • Etkili tasarımlara yer verebileceğiniz QR menü ile sipariş esnasında müşterilerinizin karar alma davranışlarını etkileyebilirsiniz.

 

Protel QR Menü

 

İşletme içerisinde yer alan karekodu akıllı cihazı ile okutan misafirleriniz bir bağlantı aracılığıyla hızlıca QR menüye erişim sağlar. Ürün fotoğrafları ve ürün açıklamaları ile neyi ya da neleri tercih edeceklerine kolaylıkla karar verebilirler. POS sistemi entegresi sayesinde siparişler eş zamanlı olarak POS sisteminde mutfak ekranında görüntülenir. Mutfak personelleri sipariş durumlarını "hazırlanıyor", "hazır" şeklinde bildirebilirler. Hazırlanan siparişler müşterilere servis edilir. Online ödeme sistemi ile müşterilerinizin sisteme tanımlı kartı ile ödeme işlemi kolaylıkla gerçekleşir. Ödeme sonrasında müşterilerin e-fatura ve e-arşiv belgeleri de maillerine iletilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler