Ahşap Akustik Panel

Ahşap Akustik Panel
Ahşap Akustik Panel hande
Bu içerik 270 kez okundu.

Ahşap Akustik Panel

Duvar ahşap akustik paneller, tavan ahşap paneller, seperatör ahşap paneller, Ahşap Akustik Panel , bölme ahşap paneller veya bunların bir kombinasyonu kullanılarak mekan ve yaşadığınız alan kalitesi üst seviyeye taşınmış olur. Akustik, bir mekan da seslerin daha iyi yayılmasını sağlayan ve aynı zamanda dışarıdaki seslerin içeriye girmesini engelleyen bir sistemdir. Akustik paneller ne kadar görünüşleri itibari ile üretimleri basit, yapımları kolay akustik materyaller arasındaymış gibi görünseler de bu düşünce tamamıyla yanlıştır. Ürünlerimiz ileri derecede mühendislik gerektiren üretimleri kompleks yapılardır. Bunun başlıca sebebiyse akustik panellerin yapısıdır. Akustik panellerin yapısı çerçeveleri, ses emici iç malzemeleri ve dış kaplamaları olmak üzere üç bölümden oluşur. Her bölüm farklı alanlarda uzmanlaşmış mühendisler tarafından tasarlanır ve üretilir.

Çerçeve bölümü genellikle dörtgen veya üçgen şeklindedir. Çoğunluk ile tahtadan üretilir. İç malzemeler, titreşimi ve sesi emmesi için özellikle tasarlanmış materyallerden oluşur. Bu materyaller ise çoğu zaman lif türevleri içerisine girer. Pek çok zaman da akustik panellerde gözenekli yüzeyler kullanılır. Gözenekli yüzeyler ise ses dalgaları tarafından kısmen nüfuz edilebildikleri için sesi içlerinde hapsedebilirler. Bu özellik panellerin kullanışını yüksek ölçüde arttırır. Son olarak da akustik panel kumaş ile kaplanır. Kumaşın panellerin akustik özelliklerine pek fazla katkısı yoktur. Genel olarak görevleri akustik panellerin estetik ve zarif görünmesini sağlamaktır. Ahşap Akustik Panel bir mekandaki sesin korunmasını sağlar ve kaliteli bir ses ortamı yaratır. Konferans salonları, toplantı odaları gibi birçok iç mekanlarda estetik ve şık yapısı ile ses yalıtımına da katkı sağlar. Kullanım amacına göre mekandaki sesi emebilir veya yansıtabilir. Yalıtım malzemelerini desteklemek için MDF'den oluşur. MDF üzeri yüzey melamin ve kaplama olabilir. Bu ürünler tamamen doğal kaplamalı yapıları ile retro ve modernliği aynı anda sunmaktadır. Opsiyonel olarak akustik ahşap paneller cilalı ve lake boya olarak uygulanabilmektedir. Delikli Ahşap Akustik Panel çeşitlerinden bir tanesi de delikli modelidir. Şık tasarımı ve dekoratif görünümüyle mekanlarda muazzam bir görüntü oluşturabilirsiniz. Yankı yansıtıcı bu paneller, mekanlarda yankılanma gibi sorunları ortadan kaldırır. Kapalı mekanlarda sesleri soğuran bu ürün akustik ses kalite artırımı sağlamaktadır.

Derzli ahşap panel, slotlu , frezeli ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen tüm akustik ürünler teknik şartnamelere uygun olarak üretilmektedir, aynı zamanda kullanılan hammaddelerin sonucu ortaya çıkan akustik materyallerin ses emilim yanmazlık değerlerinin yer aldığı sertifikalara Turkish Acoustic web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Alanınıza uygun tüm akustik materyaller için Turkish Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler