Galatasaray'da başkanlık koltuğuna ikinci aday

Galatasaray'da başkanlık koltuğuna ikinci aday

Galatasaray'da başkanlık koltuğuna ikinci aday
Galatasaray'da başkanlık koltuğuna ikinci aday hande
Bu içerik 140 kez okundu.

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Hamamcıoğlu, Burak Elmas'ın(1541 oy) başkanlık ipini göğüslediği seçimde yer almıştı. (1500 oy)

Galatasaray için daha önce Metin Öztürk başkan adaylığını açıklamıştı.

Yazılı bir açıklama yapan Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı camiada önemli deneyimler edindiğini kaydederek, "Kendimi bildim bileli ait olduğumu hissettiğim bu seçkin camianın bir parçası olarak kulübümüzün farklı kademelerinde, önemli sorumluluklar üstlenme şansı bulmuş bir Galatasaraylıyım. Bu sayede yıllar boyu gözlemlerde bulundum, deneyim biriktirdim. Kurumsal yapının işleyişini, kusur ve eksikleri, fırsat ve riskleri yakından görebilme imkanı elde ettim. Galatasaray'ın kudret ve itibarı geleceğe güven duymam için beni daima umutlandırırken, yıllar boyu tekrarlanan hataların sebeplerini de sorguladım." ifadelerini kullandı.

- "Sosyal iklim özüne döndürülmediği sürece yalnız geçmişiyle övünen insanlara dönüşeceğimiz ortadadır"
Birçok hatanın plansızlık, bireysel hesaplar, masum heves ya da büyük hırslar sonucunda ortaya çıktığını iddia eden Hamamcıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bilhassa son yıllarda manevi sermayesi aşınan, görüş ayrılıklarının gruplaşma seviyesine vardığı, başarı ve başarısızlığın ortak payda olma vasfını yitirdiği bir camiaya dönüşmekte olduğumuz inkar edilemez. Bu sosyal iklim özüne döndürülmediği sürece yalnız geçmişiyle övünen insanlara dönüşeceğimiz ortadadır. Kaybettiğimiz zamanı ya da israf ettiğimiz kaynağı geri getirmek mümkün olmasa da geleceği hep birlikte şekillendirme fırsatı bizlerin elinde. Bizi zor duruma düşüren nedenin kurucu felsefemizden aldığımız ilhamla; akılcılık, gerçekçilik ve fedakarlık üzerine kurulu, uzun vadeli bir strateji eksikliğinin olduğunu artık anlamalı ve harekete geçmeliyiz. Galatasaray'ı ilk ve tek haline getirmiş üstün özellikleri, kurucu değerlerimizi ve hiç eskimeyen başarı reçetemizi hatırlamalıyız. Amacımız ne pahasına olursa olsun başarıya ulaşmak değil, kalıcı ve sürdürülebilir başarı için vizyon ve strateji ortaya koymak olmalıdır."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi