Kripto paralarda yaptırım rüzgarı:

Kripto paralarda yaptırım rüzgarı:

Kripto paralarda yaptırım rüzgarı:
Kripto paralarda yaptırım rüzgarı: hande
Bu içerik 239 kez okundu.

Ukrayna'daki savaşın başlamasıyla birlikte düşüşe geçen kripto paralarda tablo tersine döndü.


Rusya’ya karşı sert ekonomik yaptırımlar sonrasında kripto paraların yaptırımları aşmada kullanılıp kullanılmayacağı gündeme gelirken, son iki günde kripto paralarda yüzde 15'i aşan yükselişler görüldü.

Kripto para dünyasının bir numaralı oyuncusu Bitcoin, 17 Şubat sonrasındaki ilk kez 44 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin, Pazar günü 37 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Pazar günü 2 bin 600 doların altını gören Ethereum'da da bugün 2950 dolar seviyesinin üstü görüldü.

Pazar günü 71 dolar sente kadar gerileyen Ripple, bugün 78 sentin üzerini gördü.

‘YAPTIRIMLAR KRİPTO PARALARA YARAYABİLİR’
Gigabyte Investment yönetici ortağı Louis Curran, artan uluslararası gerilimin ve yaptırımların kripto paralara yarayabileceğini öne sürdü.

Bitcoin ile ABD'deki S&P 500 endeksi arasındaki korelasyon da son birkaç günde geriledi. Bir ara 0,7'ye kadar yükselen korelasyon, 0,5'e geriledi. Korelasyonun 1 olması, ikilinin tam olarak birlikte hareket etiğine, 0 olması ise tamamen ayrı hareket ettiğine işaret ediyor.

Kripto para platformu B2C2'den Adam Farthing, Rusya'ya dönük yaptırımların, Bitcoin'in savaşta kaçılacak bir riskli varlık olduğu yönündeki hikayeyi değiştirebileceğini söyledi.

Farthing, Bitcoin'in bir dönük noktasında ya da dönüm noktasına yakın olabileceğini öne sürdü.

KRİPTO YAPTIRIMLARI DELEBİLİR Mİ?
Bir ülkenin SWIFT'den çıkarılması, kilit bankaların küresel finansal sistemden büyük ölçüde kopacağı anlamına geliyor. Moskova'nın SWIFT'den dışlanması sonrası Rus bankaları, diğer ülkelerdeki bankalarla güvenli bir şekilde iletişim kurmak için alternatif yollar arayacak. Bu alternatif yollardan bazıları Rusların kendi kurdukları ödeme sistemi.

Ancak bu ödeme sistemlerinin yanında batılı güçler yaptırımların kripto aracılığı ile de delinebileceğinden endişe ediyor. Analistlerse kriptonun merkezi olmayan yapısının dijital varlıkları tamamen kesmeyi zorlaştıracağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi