Şubat ayı ödemeleri

Şubat ayı ödemeleri
Şubat ayı ödemeleri hande
Bu içerik 135 kez okundu.

Türkiye’de binlerce hanenin yararlandığı karşılıksız, geri ödemesiz devlet desteklerinde süreç devam ederken ödemelerin hesaplara aktarılmaya başlandığı bildirildi. Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine destek ödemesi yapıyor. Konu ile ilgili olarak evde bakım parası olarak bilinen bu destek ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığı bildirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Yanık bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için yapılan ödemelerin tutarını belirtti. Bakan Yanık söz konusu açıklamalarında engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiğini ifade etti.

Vatandaşların paralarının yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabileceği bildirildi. Evde bakım parası ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını sorgulamak için bankaya kadar gitmenize gerek kalmadığı belirtilerek e-Devlet üzerinden devlet desteği ödeme sorgulaması yapılabildiği paylaşıldı.

E-Devlet’e, T.C. kimlik numaranız ile şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazan yere tıklayabilir, ödemenizin yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi