Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?
Liposuction Yöntemleri Nelerdir? hande
Bu içerik 175 kez okundu.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Günümüz şartlarında, vücudumuzun pek çok yerinde bölgesel yağlanma sorunu yaşanıyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için liposuction tedavisinden yardım alınır. Oldukça başarılı ve etkili sonuçlar veren uygulamadır. Aynı zamanda selülit problemini engellemek ve önüne geçebilmek için de yapılabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Randevu alınır ve bu işlem genelde en az iki hafta sonrasına alınarak gerçekleştirilir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması ve uygulanması etkili olacaktır. Operasyon öncesinde anestezi uygulaması yapılır. Ardından bölgesel yağlanma sorununu engelleyebilmek adına yağ dokuları akışkan hale getirilir. Vücuttan dışarıya atımını gerçekleştirmek içinse vakumlama yönteminden yardım alınır.

Liposuction Öncesi

İşleme başlamadan önce hastaya anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması ile birlikte daha sağlıklı sonuçların alınması ve zaman kaybı yaşamadan işlemin gerçekleşmesi uygun görülür. İşlemin yapılacağı bölge temiz olmalıdır. Estetik uygulamaları arasında yerini alan bu işlem geçmişten günümüze kadar tercih edilen güvenilir yöntemdir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Daha çok bölgesel yağlanma, selülit sorunu yaşayan kişiler için uygun olan tedavi yöntemidir. Hastanın işleme uygunluğu tespit edilir ve uygun şekilde çalışmalar yürütülür. Daha çok 30-60 yaş aralığında olan bireylerin tercih ettiği ve başvurduğu yöntemdir. Alanında uzman hekimler tarafından yapılması uygun görülür. Böylelikle daha etkili sonuçlar alınması sağlanacaktır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Tercih edilen yöntem, hastanın rahatsızlığına uygun olacak şekilde ele alınır. İşlem öncesinde rahatsızlığın durumu ele alınarak planlama yapılır. Burada iki farklı yöntem tercih edilebilir. Ultrasonik ve Lazer liposuction şeklinde sınıflandırılabilir. Uzman hekim kontrolünde yönteme karar verilir ve işlem gerçekleştirilir.

Liposuction Fiyatları

Bölgesel yağlanma sorunu heen hemen her bölgede meydana gelebilir. Bununla birlikte oluştuğu bölgede meydana getirdiği hasarın büyüklüğü değişim gösterir. İşlem öncesinde yapılan ön muayene sonucunda planlama yapılır. Ardından liposuction fiyatları hakkında güncel bilgi alınabilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Aşırı kilo veren, hamilelik sonrası veyahut ilerleyen yaş nedeniyle ortaya çıkan sarkık karın problemini engellemek için karın germe ameliyatı uygulamasına başvurulur. İşlem öncesinde yapılan planlama ile birlikte fazla derinin vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Karın bölgesinde meydana gelen problemler birçok kişiyi kötü anlamda etkilemesine neden olur. Çünkü sarkık göbek sorunu kişiyi rahatsız eden ve öz güven kaybının yaşanmasına sebep olan problemler arasında yer alır. Anestezi uygulaması altında gerçekleştirilmiş olan tedavi yöntemidir. Göbek estetiğinin uygulanmasıyla birlikte daha sıkı bir karın yapısı elde edilir. Böylelikle karın germe ameliyatı ile birlikte daha sağlıklı sonuçlar alınır.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatta daha çok kasık bölgesi ele alınır ve tedavi uygulanmış olur. Kasık bölgesinde enine doğru kesi uygulanır. Burada yer alan fazla yağ dokusunun alınması ve vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Alt tabakadan sıyrılmış olan derinin atımı ile birlikte yağ dokusunun incelmesine yardımcı olacaktır. Böylelikle gevşemiş olan karın kaslarının daha sıkı hale gelmesi, kişiyi mutlu edecektir. İşlem öncesinde karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alınarak işlem gerçekleştirilmesi uygun görülür.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Zaman için karın bölgesinde sarkık cilt açığa çıkar. Özellikle bu durum kadınlarda daha çok görülür. Doğum sonrasında sarkık göbek oluşmuş olur. Sarkık göbek sorunu için alınan önlemler bazen yetersiz kalabilir. Yetersiz kalması ile birlikte bazı tedavi yöntemine başvurulur. Bunlardan biri ise karın germe ameliyatı olarak bilinir.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe operasyonu özellikle hamileler ve hızlı kilo veren bireyler için uygun görülür. Çünkü burada sarkık karın oluşumuna neden olan iki farklı faktörle karşı karşıya kalınır. Operasyona daha çok 30-60 yaş aralığında olan bireyler başvurur.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

İşlem tamamlandıktan sonra hasta odasına alınır ve kendine gelmesi beklenir. Hasta kendine geldikten 4-5 saat sonra yürütülür. Mutlaka uzman hekim kontrolünde olması için 1-2 gün hastanede yatışı yapılmalıdır. İyileşme süreci hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bundan dolayı işlem sonrasında mutlaka uzman hekimin talimatları dikkate alınmalıdır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat yapıldıktan sonra da bazı hususların dikkate alınması ve uygulanması gerekir. Aksi durumlarda yapılan ameliyatın etkisiz olma durumu oranla yüksektir. Operasyon sonrasında ağır spor ve egzersizlere bir süre ara verilir. Özel korse kullanılarak sarkık sorununun tamamen ortadan kaldırılması sağlanır.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe operasyonu ağrısız bir işlemdir. Çünkü işlem öncesinde hastaya anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması ile birlikte sorunun ortadan kalkması sağlanır. Hasta ağrıyı hissetmediği için zamandan tasarruf sağlanmasına da yardımcı olunur.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemleri

İşlem öncesinde hastanın durumu ele alınır ve uygun olan tedavi yöntemi uygulanmış olur. Burada tam karın germe ile mini karın germe yöntemiyle birlikte işlem gerçekleştirilmiş olur. Tercih edilen yönteme göre karın germe ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Fiyat bilgisi herkesin merak duyduğu konu başlığıdır. Buna rağmen kesin bilgi alma durumu yoktur. Çünkü burada birçok nedene bağlı olarak değişim gösterebilen bir konudur. Güncel karın germe ameliyatı fiyatları bilgisi alabilmek adına işlemin yapılacağı merkez ile görüşme yapılası uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi