Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?
Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır? hande
Bu içerik 162 kez okundu.

Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Solid polikarbon dayanıklı ve özel bileşenlerle üretilmiş bir levha çeşididir. Kullanım alanları oldukça fazladır. Birden çok özelliği içerisinde bulunduran tek levha çeşidi olarak da geçmektedir. Bu özellikler arasında en belirgin ve dikkat çekici olanlar ise su tutmaması, ışık geçirmesi ve afet gibi durumlara dayanıklı olmasıdır. Ölçüler genel olarak tek ebattır.

Özel üretimler elbette mevcuttur. Tek ebatta üretildiğinde uygulanacak alana göre kolay bir şekilde şekil verilir. Yapım aşaması normal polikarbona karsı daha farklıdır. Bunun sebebi daha dayanıklı ve renklendirme gibi seçenekleri mevcut olduğu için üretiminde farklı malzemelerden de yararlanılır. Renklendirme işlemleri şeffaf olan solid polikarbonlara göre daha farklıdır.

Solid Polikarbon Teknik Özellikleri Nelerdir?

Enerji üretimine yardımcıdır ve tasarrufludur. Cam gibi net bir görünüm özelliğine sahiptir. Güneş ışığını güzel bir şekilde geçirir. Güneş ışığını asla kesmez. Herhangi bir darbeye karşı dayanıklı üretime sahiptir. Üzerinde su tutmaz.

Bu sayede herhangi bir şekilde ürün üzerinde birikinti meydana gelmez, topaklanma yaşanmaz. Yangın gibi afet anlarında tutuşucu özelliğe sahip değildir. Buda demektir ki aleve dayanıklı bir üründür. 

Solid Polikarbon Yaygın Kullanılan Ölçüleri Nelerdir?

İki bin elli ila otuz bin elli mm arasında üretilir. Bu ölçüler en yaygın kullanılan ölçülerdir. Değiştirilmek istendiğinde normal polikarbondan farklı olarak malzemelerden yararlanılır.

En yaygın kullanılan ölçüler bunlar olsa da özel bir şekilde üretim yapmak mümkündür. Bu tamamen uygulanacak olan alana göre değişiklik gösterir. Bu yüzden de mutlaka alanı ve ölçüleri firmaya söylemek gerekir.

Solid Polikarbon Fiyatları

Her üründe olduğu gibi özellikler ile beraber fiyatlandırma da değişmektedir. Solid polikarbon fiyatları üzerinde yapılan renklendirme işlemleri, kalınlık ölçülerinin önemi oldukça fazladır.

Polikarbon yapı olarak sert bir maddeden üretilmez. Bu demek olur ki cam ile kıyaslanamaz. Buna rağmen darbelere karşı oldukça iyi bir yapıdadır. Camdan daha dayanıklı bir üründür. Polikarbon günümüzde yapısı üzerinden beğenildiği için oldukça sık kullanılmaktadır.

Polikarbon Nedir?

Polikarbon günümüzde her alanda kullanılan bir levha çeşididir. Kullanım alanlar oldukça fazladır. Güneş ışığını geçirmesi ve suyu tutmaması gibi birçok özelliğe sahip olduğu için de her alanda kullanıma uygun bir üründür. Cam gibi net bir görünüme sahiptir aralarında olan fark polikarbonun camdan daha dayanıklı ve sağlam bir yapıda olmasıdır.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Polikarbon genel olarak çatı yapımında görünüm güzelliği için tercih edilir. En güzel örnek sera ve bahçelerde polikarbon kullanımıdır. Bu alanlarda polikarbon kullanımı yağmur yağdığında bitkileri koruması ve suyu toprağa akıtması için aynı zamanda da bitkilerin güneş ışığından yararlanmasını sağlamak içindir.

Sadece bu alanda değil günümüzde fabrikalarda, evlerde, güneş gözlüklerinde, kapalı yüzme havuzlarında, bahçelerde, mobilyalarda bile polikarbon levha kullanılır.

Polikarbon Ölçüleri Nedir?

Polikarbon ölçüleri iki yüz on santimetreye altı yüz santimetredir.  Kesim ile beraber istenilen alana uygun hale getirilebilir. Kalınlık konusu ise kişinin isteklerine göre üretim olarak gerçekleşir. Kesme işlemi ile kalınlık belirlenmez. Bu yüzden de polikarbon fiyatları üzerinde kalınlığın etkisi vardır.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar?

Polikarbon fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi alınacak olan kalınlık ve ne kadar alınacağı ile ilgilidir. Ölçülerin verilip ona uygun şekilde fiyat alınmasında fayda olacaktır.

Polikarbon Nasıl Kesilir?

Polikarbon sert bir yapı değildir. Herhangi bir şekilde dağılma meydana gelmez. Bu yüzden de fal çata dediğimiz maket bıçakları ile kolay bir şekilde keserek şekil vermek mümkündür.


 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi