Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler hande
Bu içerik 175 kez okundu.

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2022 yılında da sıklıkla uygulanan liposuction fazla yağların enjeksiyon ve vakumla alındığı özel bir zayıflatma seçeneğidir. Profesyonel bir uygulama olması sebebiyle kurumsal kimlikli zayıflatma merkezi tarafından da tavsiye edilir. Bu yöntem vücudun belirli bölgelerinden uygulanabildiği gibi gerek duyulması durumunda tüm vücut kısımlarından da güvenle uygulanabilir. Çünkü j plasma gibi bu uygulamanın da herhangi riskleri bulunmaz.

Yöntemin en büyük artılarından biri de her yaştan bireylere hitap etmesidir. Çünkü fazla kilo sorunu her yaştan bireylerde meydana gelebiliyor. Bu sorun birçok nedenler doğrultusunda görülüyor. Obezite ve benzeri türden aşırı kilo sorunlarının tedavisinde de uygulama başarılı sonuçlar sunabilir.

Liposuction Nedir?

En basit tanımlamasıyla liposuction fazla yağ tabakalarının yan etkisiz bir şekilde yerinden alınmasıdır. Bu uygulama geçmişten günümüze 81 ilimiz üzerinden de aralıksız bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Profesyonel güzellik uzmanları tarafından j plasma gibi pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu sebeple zaman kaybı yaşanması söz konusu değildir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta en doğru zayıflatma sitesi tercih edilmesidir. Kalitesiz siteler üzerinden uygulanan yöntemlerden verimli neticeler alınamaz.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Dileyen herkes liposuction uygulamasından faydalanabilir. Ancak yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi kronik hastalıklara sahip olanlar j plasma ve bu yönteme başvurmadan önce ilgili doktordan onay alması önemlidir. Obezite, olumsuz beslenme alışkanlıklarına sahip olanlar yönteme başvurabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Uygulama kendi içeriğinde de birçok farklı yöntemler barındırır. Bu yöntemlerin ilki ıslak veya tümesan teknik olarak da tanımlanan klasik tekniktir. Daha estetik neticeler elde edilmesi açısından geliştirilen yeni uygulamalar ise vaser ve lazer liposuctionlar uygulamalarıdır. Tüm yöntemler farklı özellik ve avantajlara sahiptir.

J Plasma Nasıl Yapılır?

Bu uygulama doğrudan radyo frekans enerjisi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu doğrultuda j plasma uygulamasında deri altına 85 derecelik ısı gönderilir. Tercih edilen teknolojinin ayrıca yeni nesil olması sebebiyle uygulanan ısı derecesinin doğrudan deri altında hapsedilmesi sağlanır.

J Plasma Neden Yapılır?

Uygulama özellikle hafif düzeyde sarkık olan cilt tiplerinde yeniden estetik anlamda toparlanma sağlanması amacıyla uygulanır. Bu yöntem ayrıca birçok durumlarda da gerçekleştirilir. İlk olarak karın germe durumunda uygulanabilir. Bölgede toplanan deri kırışıklıkları giderilmesinde de uygulanabilir.

J Plasma Avantajları Nelerdir?

Uygulamanın birçok avantajları söz konusudur. İlk olarak karın germe konusunda bireylerin zamandan tasarruf etmesi sağlanabilir. Çünkü yöntem hızlı bir şekilde etkili oluyor. Uygulamanın en büyük avantajlarından biri bugün daha düşük fiyattan gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle hastalara mali yönden de avantaj sağlar.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Merak edilen karın germe pratik bir biçimde uygulanabilir. Bu uygulamada ilk olarak karın bölgesi incelenir. Bu bölgedeki fazla kilo durumu, kırışıklık ve deri sarkması gibi sorunlar ele alınır. Bu ameliyat doğrudan kasık bölgesinden karın alt kısmına doğru açılan kesiler üzerinden gerçekleştirilir. Bu kapsamda alt katmadan sıyrılan fazla yağ dokuları özenle yerinden alınarak karın bölgesi daha estetikli hale getirilir.

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Karın gerdirme ameliyatından sonra doktor önerileri doğrultusunda hareket edilmelidir. Ameliyattan sonra 7 gün boyunca karın üzeri yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır. Bu bölge üzerinden duş alınmamasına dikkat edilmelidir.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Uygulama ameliyatsız ve cerrahi girişim olmak üzere toplamda 2 farklı biçimde gerçekleştirilir. Tercihiniz doğrultuda ameliyatsız karın germe yaptırmak istediğinizde lazer lipoliz, lazer liposuction ya da vaser liposuction tercih edebilirsiniz. Söz konusu yöntemlerde doğrudan yağ hücreleri pratik bir şekilde parçalanarak fazla yağ dokuları alınır. Özellikle egzersiz ve diyet programlarına rağmen erimeyen yağların daha basit bir şekilde eritilmesinde söz konusu yöntemler faydalar sunabilir.

Karın Germe Fiyatları

2022 yılında karın germe fiyatları daha ideal olduğundan evinizin konforunda bu ameliyat türünden ek ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Karın bölgesindeki birçok sorunlar bu etkili yöntem üzerinden yok edilebilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi