Burun Estetiği (rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (rinoplasti) Yöntemleri
Burun Estetiği (rinoplasti) Yöntemleri hande
Bu içerik 242 kez okundu.

Burun Estetiği (rinoplasti) Yöntemleri 

Burun estetiği burnun dış görünümünü değiştirmek için yapılan cerrahi operasyona burun estetiği ve ya rinoplasti denir. Çeşitli nedenlerden dolayı burnun şeklini değiştirmek gerekir. Burun ameliyatı kapalı Burun ameliyatı şeklinde yapılır ve ameliyattan sonra burnun dış kısmında hiçbir iz ve dikiş görünmeyecek şekilde yapılır.  

Burnunuz yüzümüzde en çok dikkat çeken organlarımızdan olduğu için birçok kişi gerek estetik için olsun gerek sağlık için olsun burun estetiği (rinoplasti) yapmak istiyorlar. Burnumuzu estetik yapmak istediğimizde iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Burun ameliyatından sonra istediğimiz sonucu almak hem dış görünüşümüz hem de sağlımız için oldukça önemlidir. Burun estetiği nedir, nasıl yapılır ve burun estetiği fiyatları ne kadardır, kaç gün hastanede kalınır ve iyileşme süreci merak edilir.

Burun Estetiği (rinoplasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Öncelikle burun estetiği yapmak isteyen kişi doktoruna nasıl bir burun istediği şekli hakkında doktoruna fikrini beyan eder. Doktoru ise istediği burun şeklini mümkün olup olamayacağını burun şekline yapısına burundaki kıkırdak yapısına cilt kalınlığına bakarak ve en sonda hastanın yüz şekline uyacağı burun şeklini belirler.

Tüm bu süreçte doktorla anlaştıktan sonra ameliyat öncesi gereken testler yapılır. Kan testi EKG gibi testler yapılır ve ameliyat genel anestezi ile yapılır. Burun estetiği ameliyatı ile ilgili öncesinde ve sonrasında oluşabilecek durumları doktorunuz genel bilgi verecektir.

Ameliyat kapalı bir şekilde yapılır. Gerektiğinde burun kıkırdağı kırılır ya da gerekirse burnun üst derisi şekli değiştirilerek istenilen sonuç için gerekli tüm işlemler yapılır. 

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır? 

Burun estetiği burnunda herhangi bir fonksiyonel bozukluğu olanlar veya burnuyla ilgili estetik kaygısı olanlara burun estetiği ameliyatı yapılır. 

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

Burun estetiği ameliyatından sonra her ne kadar aynı gün içinde taburcu olunsa bile evde dikkat edilmesi gereken konular var.  Öncelikle hasta burnunu darbelere karşı korumalı, sigara içmemeli ve beslenmesine çok dikkat etmelidir. Beslenirken lifli gıdalar yemeliyiz kabızlığa dikkat etmek gerekir. Çünkü kabızlık sırasında buruna baskı olur burun zarar görebilir.

Ayrıca gülerken veya çeşitli yüz mimikilerine dikkat etmek gerekir. Gözlük takıyorsanız burnunuz iyileşene kadar gözlüğe ara vermek gerekir. Dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi kullanılmalı burun derisi hassaslaştığından ciddi renk değişikliği olabilir. 

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur? 

Burun ameliyatı sonrasında iyileşme sandığınız kadar hızlı olmayabilir. Gözlerinizin altındaki morluklar uzun süre kalabilir ve burnunuz yaklaşık bir yıla kadar şiş kalabilir. Ameliyattan sonra burundaki tamponları çıkardığınızda hafif kanamalar olabilir ve mukusla karışık kan akıntısı olabilir. Ameliyat sonrası daha hızlı iyileşme için koşu spor ve egzersiz gibi yorucu faaliyetlerden uzak durmak gerekiyor. Doktorunuzun tüm uyarılarını dikkate alırsanız daha hızlı bir iyileşme süreci yaşarsınız. 

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

İstanbul burun estetiği fiyatları açısından ve ayrıca en deneyimli doktorlar açısından Türkiye’de estetiğin merkezi sayılmaktadır. Hem güzel bir buruna sahip olmak için hem de burun ameliyatı fiyatı ile ilgili daha uygun hastaneler mevcuttur.

Burun estetiği yapmak istediğinizde İstanbul'da ameliyat öncesi yapılacak tetkikler için birkaç gün öncesinden gelmek gerekir. Ameliyat sonrası aynı gün içinde taburcu olunsa bile bir gün dinlendikten sonra yola çıkmak en doğru seçim olacaktır. 

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur? 

Hasta genellikle 6 ve ya 7 saat sonra aynı gün içinde taburcu olabiliyor. 

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? 

Estetik sonrasında özellikle göz çevresinde morluklar olur bu her burun estetiğinde yaşanan normal bir durumdur fakat bu morluk düzgün bir dinlenme sonrasında yaklaşık birkaç hafta sonra geçmektedir. Burun estetiği fiyatları özelinde burun ameliyatı sonrasında çok ağrı olmaz sadece biraz baskı ve yanma olabilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Yapacağınız ameliyat türüne burun estetiği fiyatları değişmektedir. Burun estetiği yapmayı düşündüğünüz doktorunuzla bu konuyu görüşmek daha doğru olacaktır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Formun Üstü

Formun Altı

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi