Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri
Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri hande
Bu içerik 124 kez okundu.

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Özellikle günümüzde meme büyütme fiyatları oldukça artışa geçmiştir. Bunun temel sebebi çok fazla talep olmalıdır. Bir başka sebebi ise kullanılan malzemelerin temin edilmesinden kaynaklıdır.

Kişilerin çok talep etmesinin sebebi büyük göğüsün günümüzde oldukça ilgi çekici gelmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanılan implant meme büyütme fiyatları üzerinde oldukça etkilidir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği tamamen olan görünümü irileştirmek, hacim kazandırmak için yapılan bir işlemdir. İşlem mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır.

Göğüsler için özel olarak üretilmiş implant adı verilen malzemeler bulunur. Bu malzemeler memeye yerleştirilir ve büyüme gerçekleşir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Özellikle kadınlar bazı sebeplerden örnekle kanser gibi durumlardan göğüslerini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda meme büyütme işlemi uygulanabilir.

Onun dışında doğuştan veya sonradan gelişen göğüslerin birbirine eşit olmama durumu vardır. Bir göğüs diğerinden daha büyük veya küçük olabilir. Bu durumlarda da meme büyütme işlemi uygulanabilir.

Meme Büyütmede Hangi Silikon Türü Kullanılmalı?

Meme büyütme işlemlerinde silikon kullanımı iki seçenek ile sunulur. Damla şeklinde ve yuvarlak olarak. İki tür de kullanılabilir ve güvenli silikonlardır.

Doktor tarafından hasta kontrol edildiğinde hangisinin kullanılacağına karar verilir. Bu kapsamda; meme büyütme fiyatları üzerinde türlerin de etkisi vardır.

Meme büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri üç şekilde ele alınmaktadır. Bunlar egzersiz ile büyütme, implant ile büyütme ve yağ dokusu ile büyütmedir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme işlemlerinde ilk olarak doktora başvurulmalıdır. Doktor gereken testlerin tamamını yaparak işleme uygun olup olmadığınıza karar verir.

Hastalık durumları bu aşamada oldukça önemlidir. Yapılacak olan testler meme küçültme fiyatları üzerinde değişiklik göstermez. Ameliyat için uygun olunursa sigara gibi zararlı alışkanlıklar bırakılmalı. Kan sulandırıcı gibi ilaçlar öncesinde alınmamalıdır. 

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri

Meme küçültme ameliyatlarında genel olarak thorek tekniği kullanılır. Bu teknik ters t şeklinde iz kalmasına denmektedir. İzler genel olarak kişilerin aklında kalıcı mı diye soru işareti yaratır bir ila iki sene sonrasında belli belirsiz bir hale gelir.

Uygulanan her yöntemde maalesef iz oluşur. Uyuşturma yani anestezi teknikleri de bulunur bu teknikler meme küçültme fiyatları üzerinde etkilidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında iyileşme döneminde kontrol meydana gelene kadar yani doktor tarafından onay alınasıya kadar duş alınmamalıdır. İyileşme dönemi boyunca yüz üstü yatılmamalıdır. Sütyen iyileşme sürecinde kullanılmalıdır.

Meme Küçültme Fiyatları

Özellikle tekniğe ve uyuşturma yöntemine göre meme küçültme fiyatları değişiklik gösterir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Küçük ve büyük göğüs de meydana gelebilir. Küçük göğüslerde sarkma durumlarda silikon koyularken büyük göğüslerinde sarkma durumlarında dokunun oradan alınması gerekir.

Meme boyutuna göre bu aşamada meme dikleştirme fiyatları değişiklik gösterir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sarkma durumundan şikâyetçi olan, fiziksel görünümünden rahatsız olan bireyler dikleştirme ameliyatı olmalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

On sekiz yaşını dolduran her bireye uygulanabilir.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Küçük göğüslerde sarkma varsa işlem silikon ile gerçekleştirilir. Bu durumda meme büyütme işlemi de gerçekleşir. Fakat bu durumun meme dikleştirme fiyatları üzerinde etkisi oldukça fazladır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

İyileşme tamamen olasıya kadar kullanılmalıdır. En azından bir ay kadar kullanımı gereklidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

İşlem hem özel hem devlet kurumlarında uygulandığı için karşılanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Ameliyat sorunsuz bir şekilde geçtiyse emzirmede bir sıkıntı meydana gelmez.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Uygulanacak yöntemlere göre meme dikleştirme fiyatları değişiklik göstermektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi