Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri
Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri hande
Bu içerik 107 kez okundu.

Göğüs Estetiği Cerrahi Yöntemleri

Meme büyütme meme hacminden memnun olmayan bayanların meme hacmini arttırmak için kullanmış olduğu cerrahi işlemlerden bir tanesidir. İki meme arasında hacimsel olarak farklılık olduğu durumlarda, meme kanseri ameliyatından sonra hacim olarak küçülen memelerini tekrar istenilen boyutlara getirilmesi için meme büyütme ameliyatı yaptırmak mümkündür.

Küçük memeler kadınlarda özgüven eksikliğine neden olur bundan dolayı plastik cerrahi bölümüne başvurarak istenilen boyutlarda memelere sahip olabilirler. Uygulama öncesinde kişinin mutlaka beklentilerini plastik cerrah ile görüşmesi önemlidir. İstek ve taleplerinize göre uzman doktorlar meme yapınızı inceleyerek sizin için uygun olan farklı tiplere sahip imkânları önerebilir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiğinde kullanılan implantlar düz, yuvarlak, gözyaşı damlası, tuzlu su ya da dokulu implant çeşitleri kullanılır. Bu sayede küçük memelerin daha büyük hacme sahip olması veya sarkık ve gevşemiş memelerin sıkı hale getirilmesi sağlanır.

Bu sayede sosyal ilişkileri güçlü özgüveni yüksek kadınların oluşmasında katkı sunacaktır. Genellikle meme boyutlarından memnun olmayan kadınların sıklıkla başvurmuş olduğu meme büyütme yönteminde bu uygulama teknolojik gelişmeler ışığında sevgili sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme genellikle meme hacminin arttırılması için daha sık tercih edilir. Ciddi kilo verme durumlarında meme sarkmaları oluşacağı için veya emzirme sırasında memelerin daha gevşek durması kadınların meme büyütme ameliyatını tercih etmelerine neden olur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme işlemi genellikle cerrahi ameliyat sonrasında implant kullanılarak gerçekleştirilir. Bunun dışında egzersiz ya da yağ enjeksiyonu kullanılarak meme büyütme işleminin gerçekleştirmek mümkündür. Ancak kalıcı ve istenilen ebatlarda memeye sahip olmak isteyen kişiler implant kullanımını tercih edebilirler.

Meme Küçültme Kimlere Uygulanır?

Meme Küçültme meme gelişimine tamamlayan ve risk faktörü içermeyen nene büyüklüğünden memnun olmayan kadınların yaptırmış olduğu cerrahi bir uygulamadır. Bunun dışında meme dokusu fazla gelişen ve bu durumdan rahatsız olan erkeklerde meme küçültme uygulamasını gerçekleştirebilirler.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme cerrahi bir uygulama olduğu için öncesinde plastik cerrahlar tarafından mamografi ve meme ultrasonu tebrikleri gerçekleştirilir. Ayrıca kan tahlili ve diğer risk faktörleri de değerlendirilerek hastanın uygunluğu belirlenir. Kan sulandırıcı ilaçların kullanımını ala verirler, ayrıca kullanılan ilaçlar hakkında doktor mutlaka bilgilendirilir. Bu aşamadan sonra meme küçültme uygulaması yapılır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için uygulama sonrasında takip amacıyla hastanede tutulur. Herhangi bir olumsuzluk yok meydana gelmediğinde taburcu edilir. Meme küçültme ameliyatından sonra özel bir sutyen yaklaşık olarak 2 ay kullanılmalıdır. Uygulamadan sonra bir ay boyunca yatış pozisyonu olarak sırt üstü tercih edilmelidir. Ağır egzersizlerden uzak durmak ve travma durumlarına karşı dikkat edilmelidir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen meme dikleştirme ameliyatı ile meme dokusu şekillendirilerek istenilen boyutlarda ve istenilen şekilde memelere sahip olmak mümkündür. Meme başları istenilen bölgeye getirilecek şekilde planlama yapılarak büyük memelerde doku çıkarılırken küçük memelerde ise silikon implantlar kullanılarak meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme yapısından memnun olmayan ve sağlıklı tüm kadınlar için meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilebilir. Gebelik ve emzirme sonrasında oluşan meme sarkmaları, fazla kilo kaybında oluşan sarkmalar, zamana bağlı olarak yerçekiminin etkisiyle sarkmış olan memelerde meme dikleştirme ameliyatı ile dik ve istenilen şekle sahip memeler elde edilebilir.

Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında doktorun tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır. Uygulamayı gerçekleştirdikten sonra 2. gün duş alınabilir. 3 hafta boyunca sportif faaliyetlerden uzak durmak gerekir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi