Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?
Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır? hande
Bu içerik 242 kez okundu.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Ağız ve diş hastalıkları vücudumuzda bulunan diğer organları da etkilemektedir. Sindirim işlemi ilk olarak ağız ve dişlerimizden başlamaktadır. Bu nedenle ağız ve diş sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Düzenli olarak güvenilir dişçi hekimlerine kendimizi emanet etmeliyiz. Dişlerimizin güzel olması güzel gülüşler demektedir. Güzel gülüşler için İzmir zirkonyum tercih edilmelidir.

Zirkonyum kaplama, diğer diş kaplama tedavileri ile benzerlik göstermektedir. Zirkonyum diş tedavisine başlanmadan önce dişler üzerinde hafif değişiklikler yapılmaktadır. Bu düzeltmeler kaplamanın diş üzerine tam olarak kaplanmasına yardımcı olmaktadır. İzmir zirkonyum kaplama dişlerde bir hasara sebebiyet vermemektedir.

Zirkonyum kaplama uygulanacak olan kişinin ağız ve diş ölçüleri alınır ve daha sonra son teknoloji olan CAD/CAM teknolojisi kullanılarak kaplamanın yapılması için üretime gönderilmektedir. Diş ile aynı renkte olması için zirkonyum kaplamanın üzerine porselen işlenir. Dişe yapıştırılır ve diş ile uyumlu olması klinik tarafından sağlanmaktadır. Böylece güzel gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplamayı gerçek dişinizden farkı olmadan kullanabilirsiniz. Kullanıcılar zirkonyum kaplamayı uzun süre rahatlıkla ağrısız sızısız kullanabilmektedir. Metal alerjisi olan kullanıcılar da zirkonyum kaplamayı gönül rahatlığıyla kullanabilmektedir. Çünkü kaplama içerinde metal bulundurmamaktadır. Zirkonyum kaplamalar dayanıklıdır. Uygulanacak olan sert hasarlara karşı güçlüdür.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Renksiz gözüken dişler, diş minesi kusurları, küçük yanlış hizalamalar, diş boşlukları veya yontulmuş dişler ve düzensiz diş yüzeyleri için uygundur.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum tedavisi yaptıran kullanıcıların büyük bir kısmı memnundur. Çoğu kullanıcı normal dişlerinden farkı olmadığını söylemektedir.

Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

İşlem sırasında hafif bir ağrı duyulmaktadır. Bu ağrı kısa bir süre sonra geçmektedir.

Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kaplama işlemi ortalama 3 seansta tamamlanmaktadır. 3 seans sonunda kaplama işlemi sona erer.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

İmplant diş tedavisi 18 yaş üzeri kişilere uygulanabilmektedir. Uygulanacak olan kişilerin çene ve yüz gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Tedaviden önce çene yapısının uygunluğu kontrol edilmektedir. Şeker hastası olan kişilerde ise tedavi süreci hastalığın durumuna göre değişmektedir. İzmir implant bu konulara oldukça dikkat ederek, diş implantı işlemini gerçekleştirmektedir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

İmplant diş zarar gören dişlerin yerini almaktadır. İzmir implant uygulanarak eksik dişlerin gösterdiği kötü görüntü engellenmektedir.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tedaviyi yaptıracak olan kişiler 18 yaş ve üzeri olmalıdır. İzmir implant açısından çene ve yüz yapısının ise gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplantın yerleşme süresi ortalama 3-4 dakikadır. 3-6 ay arasında uygulanan implantın çene kemiğine kaynaması için beklenmesi gerekmektedir. Son aşamada ise protez dişler yerleştirilerek ve tedavi süreci tamamlanır.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

Estetik gözükmek ve güzel ve özgüvenli gülüşler için implant tercih edilmelidir.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği dişlerin sağlıklı ve güzel gözükmesi için yapılmaktadır. İzmir diş estetiği dişlerinizin daha güzel gözükmesinde önemli rol oynamaktadır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

İzmir diş estetiği yapılabilmesi için 18 yaşın ve kemik yapısının tamamlanması gerekmektedir.

Diş Estetiği Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Lamina (yaprak) porselenler, tam seramik kaplamalar ve porselen dolgular İzmir diş estetiği tedavisinde en çok dikkat edilen yöntemlerdir.

Diş Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir süre şekerli ve asitli içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Diş bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Beslenmeye dikkat edilmelidir. Bir süre püre, çorba gibi sulu gıdalarla beslenilmesi gerekmektedir.

Diş Estetiği Fiyatları

İzmir zirkonyum özelinde diş estetiği fiyatları tercih edilen kuruluşlara göre değişiklik göstermektedir.

 

Formun Üstü

Formun Altı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi