Cinsel Hastalık Testi

Cinsel Hastalık Testi

Cinsel Hastalık Testi
Cinsel Hastalık Testi hande
Bu içerik 163 kez okundu.

Cinsel Hastalık Testi

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanmakta olan cinsel hastalık testi kandaki virüsleri tespit eder. Bu virüsler cinsel yolla bulaşan AIDS ve HİV gibi virüslerdir. Sağlıklı bir cinsel yaşam için bu testin yapılması gerekir. 

Cinsel Hastalık Testi Kimlerden İstenir?

Cinsel ilişkiye girdikten sonra vücudunda herhangi bir değişiklik meydana gelen ve bağışıklığı birden düşmeye başlayan kişilerden cinsel hastalık testi istenebilir.

Cinsel Hastalık Testi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük bir özenle yapılan cinsel hastalık testi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Alkol ve sigara alımı durdurulmalıdır. Kana uyuşturucu madde karışmamasına özen gösterilmelidir. Şüpheye düşüldüğü andan itibaren cinsel ilişkiye girilmemelidir.

HİV Testi Nedir?

Kanda ya da cinsel sıvı içerisinde cinsel yolla bulaşan herhangi bir virüse rastlanıp rastlanmadığını tespit etmek amacıyla yapılan test hiv testi olarak adlandırılır. Kanda var olan HİV virüsünü tespit etmek ve erkenden teşhisini koyarak tedaviye geçmek için yapılır.

Her geçen gün uygulanması daha da önem kazanan hiv testi sayesinde sizler de ADIS virüsü taşıyıp taşımadığınızı öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilmek için mutlaka hiv testi yapılması gerekir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanmakta olan bu testin amacı virüsü tespit etmektir.

HİV Testi Nasıl Uygulanır?

Semptom gösteren kişiden kan, idrar ya da uygun bir sıvı örneği alınarak laboratuvara incelemeye gönderilir. Yapılan inceleme kısa sürede sonuçlanır ve raporlanarak hastaya iletilir.

HİV Testi Kaç Günde Sonuç Verir?

Hızlıca antikor taraması yapıldığı için bu testin sonuçlanması 20-30 dakikalık bir süredir. Hızlıca sonuç alınır ve hastalara iletilir. Günlerce beklemenize gerek kalmaz. Ancak testin içeriğine bağlı olarak elbette sonuç süresinde değişiklik meydana gelebilir.

HİV Testini Evlilik Öncesi Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Kanda herhangi bir cinsel hastalık virüsünün olup olmadığını anlamak amacıyla evlilik öncesinde bu testi yaptırmak oldukça idealdir. Elbette zorunluluk yoktur. Ancak sağlıklı bir evlilik ve sağlıklı bir cinsel yaşam için yapılması gerekir.

Gıda İntoleransı (Besin Duyarlılığı) Nedir?

Gıda intoleransı aynı zamanda besin duyarlılığı olarak da adlandırılan bu durum, besinlerin içinde yer alan maddelere ve enzimlere karşı alerjik reaksiyon göstermektir. Besin duyarlılığına sahip olup olmadığınızı öğrenmek için gıda intoleransı testi yapılır.

Gıda İntoleransının Sık Rastlanan Semptomları Nelerdir?

Besin duyarlılığında en sık rastlanan semptomlar arasında mide ağrıları, kabızlık ve ishal durumları, gözlerde ve dilde şişkinlik, deride kaşıntı ve döküntüler, başta dönme ve bulantı, kusma gibi semptomlar yer alır. Ayrıca bu semptomlar kişiden kişiye değişir ve çok daha ciddi belirtiler olarak da ortaya çıkabilir.

Gıda İntoleransı Nedenleri Nelerdir?

Nedenleri kişiden kişiye değişebilir ve çeşitli faktörler nedenlerini etkileyebilir. Beslenme düzeni, genetik faktörler ya da çevresel faktörler besin duyarlılığına neden olabilir.

Gıda İntoleransı Tanısı Nasıl Konulur?

Besin duyarlılığı tanısı koymak için semptomların peşi sıra gıda intoleransı testi yapılır. Uzmanlar tarafından yönlendirilen bu test laboratuvar ortamında yapılır ve sonuçları için beklemek gerekebilir.

Beslenme Nasıl Ayarlanır?

Besin duyarlılığı testinden sonra alınan sonuç ve raporlara bağlı olarak beslenme dengeli ve düzenli olarak ele alınmalıdır. Sıvı içerikli tüketime yer verilmelidir.

Gıda İntolerans Testi Fiyatları

Başta dönme, midede bulantı ve kramp, gözlerde ve vücudun çeşitli yerlerinde şişlik ve kızarmalar meydana geldiği zaman besin duyarlılığı başladığını tahmin edebilirsiniz. Net sonuç almak ve en kısa sürede tedaviye başlamak için gıda intolerans testi fiyatları dâhilinde yapılır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi