Yutulabilir Mide Balonu Yöntemi

Yutulabilir Mide Balonu Yöntemi

Yutulabilir Mide Balonu Yöntemi
Yutulabilir Mide Balonu Yöntemi hande
Bu içerik 173 kez okundu.

Yutulabilir Mide Balonu Yöntemi

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen mide balonu uygulaması anestezi ve ameliyata gerek kalmadan uygulanan bir işlemdir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istediğinizde tecrübeli doktordan teminat alarak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Yutulabilir şekilde kullanılan bu işlem sonucunda etkileri kısa sürede görebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 15 kilo kadar vermenizi sağlayan bu işlemin en etkili kilo verdirme sayısı ise 30 kg’dir. Kilolu hastaların hayatlarında kalıcı bir değişiklik yapmak istemesi sonucunda tercih edilen bu işlem sayesinde zayıflamak artık çok daha kolay olmaya başladı. Hem uygun fiyatlı şekilde uygulanan hem de son derece etkili bir şekilde uygulanan mide balonu işlemi alışkanlıklarınızın düzenlenmesine de olanak sağlar.

Mide Balonu Nedir?

Tamamen profesyonel bir şekilde uygulanan mide balonu işlemi, tamamen kilo vermeye yönelik bir işlemdir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanması normaldir. Mideye yerleştirilen balona benzer bir materyalden ötürü işlemin adına balon adı verilmiştir.

Uygulanmasından etkilerine her açıdan memnun bırakan bu işlem mide içerisinde yer kaplayan bir uygulamadır. Mideye yerleşen balon midenin tamamen dolmasını ve kilo alımını önler. Besin alımı azaldıkça kilo vermek de çok daha pratik bir hale gelir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Hastaya gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde aktarılır. Ardından hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyi hissetmesi sağlanır. Uygulamanın etkileri, sonuçları ve yan etkileri hakkında da gerekli tüm bilgilendirmeler yapılır. Sonrasında ise işlem aşamasına geçilir.

Mideye yerleştirilecek olan balon olarak adlandırılan silikon polimerli jelatin kapsül, hastanın mide çepherine göre tercih edilir. Ardından uygun şekilde şişirilir. Şişirme yapabilmek için uygun bir sıvı ya da hava basıncı kullanılabilir. Mide içine yerleştirme yapmak amacıyla hastaya oral yolla materyal sokulur ve balon mideye doğru bir şekilde yerleştirilir. Balon olarak adlandırılan bu materyal yaklaşık olarak 6 ay boyunca midede kalır. Alınması gerektiği zaman da endoskopi yöntemiyle alınır ve herhangi bir zararı bulunmaz.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Yutulabilir olarak adlandırılan bu işlemi yaptıran herkes son derece memnun kalıyor. 6 ay boyunca besin alımlarının gözle görülür derecede azaldığından bahsediyorlar. Yutulabilir olarak uygulanan mide balonu fiyatları ile endoskopi yöntemiyle uygulanan işlem fiyatları arasında farklılıklar meydana gelebilir. Cerraha bağlı olarak, kullanılan materyallerin yapısına ve kalitesine bağlı olarak fiyatlarda da değişiklik olabilir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Gerek yutulabilir gerekse normal şekilde uygulanan balon işlemi, kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Son derece etkili bir şekilde uygulanan ve kısa sürede sonuçlarını gözle görülür şekilde ortaya sunan bu işleme dair farklı mide balonu fiyatları ortaya çıkabilir. Ancak genel olarak hem kalite hem de etkili sonuçlar fiyatları göze batırmaz.

Jelatin kapsül kullanılarak her hastaya özel şekilde uygulanan bu işlem sonucunda istediğiniz kiloya ve fit görünüme daha kısa sürede erişebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için fazla kilolardan ve yağlardan uzak durmak her zaman önemlidir. Sizler de besin alımını azaltmak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için bu işleme başvuru yapabilirsiniz.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Birçok cerrahi uygulamaya oranla çok daha korunaklı olan ve mideye herhangi bir zarar vermeyen işlemdir. Gerekli tüm bilgilendirmeler doktorlar tarafından detaylı bir şekilde yapılır. Balon itinayla yerleştirilir ve 6 ay sonunda sökülür. Tüm detaylı noktaları göz önüne alındığında hem uygulanması hem etkileri hem de mide balonu fiyatları açısından kabul edilebilir bir yöntemdir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi