Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti) hande
Bu içerik 124 kez okundu.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Günlük yaşamda pek çok alanda estetik uygulamalarına başvurulur fakat burun estetiği uygulaması sıklıkla gerçekleştirilen bir yöntem olarak bilinir. Tıp dilinde rinoplasti olarak da biliniyor.

Yapılan estetik operasyonda sonrasında burun yapısı yenilen şekillendirilerek daha iyi bir görüntü elde edilir. Estetik uygulamaları günlük yaşamda kişinin hayatını kurtaran tedavi yöntemidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Teknolojinin her geçen gün hızla geliştiğini ve birçok rahatsızlığın giderilebilir olmasını sağlar. Cerrahi operasyonların artık kısa süre içinde pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Kozmetik operasyonlarında büyük önem arz eden durumlar arasında yerini alır. Alanında uzman hekimler tarafından işlem gerçekleştirilir. Hastanın şikayetleri ve istekleri doğrultusunda burun estetiği operasyonu yapılır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kaza, travma, doğumsal sebeplere bağlı olarak burun estetiğinin gerçekleşme durumu vardır. Çünkü burada birçok nedenden kaynaklı olarak burun yapısı hasar görür.

Genelde 18 yaşını dolduran erkek ve kadınların kolaylıkla başvurabileceği tedavi yöntemlerindendir. İşlem öncesinde tetkikler ve sonuçlar doğrultusunda operasyona uygunluk tespit edilerek, çalışmalar başlatılır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun bölgesinde meydana gelen rahatsızlıklar, kişiden kişiye değişim gösterir. Bu duruma istinaden burun estetiği operasyonuna başvurup sorun giderilir. İki farklı yöntemle operasyon gerçekleştirilir.

Açık ve kapalı rinoplasti olarak ele alınabilir. Kullanılan teknik ve yöntem değişim gösterir. İşlem öncesinde uzman hekim tarafından detaylı bilgi alınabilir.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem tamamlandıktan sonra mutlaka burun ve çevresine darbe almamaya özen gösterilmelidir. Bir süre istirahat etmek, hastaya iyi gelecektir.

Hapşırmaya sebep olacak etkenlerden uzak durarak daha sağlıklı sonuçların alınması sağlanabilir. Hekim tarafından önerilen ilaçların düzenli olarak tüketilmesi gerekir. Yapılan kontrollerle birlikte bazı rötuşlara gerek duyulabilir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Gerçekleştirilen rinoplasti operasyonu estetik uygulaması altında gerçekleştirilir. Yani ağrılı ve uzun süreli iyileşme sürecinin olduğu bir tedavi yöntemi değildir.

Hastanın kısa süre içinde toparlanması ve daha iyi bir burun yapısına sahip olması sağlar.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Estetik uygulamasının gerçekleşebilmesi için prosedürün yerine getirilmesi lazım. Burada hastanın 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

Çünkü bu yaş aralığına kadar vücut gelişim gösterir ve bu yaş aralığından sonra işlemin gerçekleştirilmesi gerekir.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Ağrılı ve kişiyi rahatsız eden bir ameliyat değildir. Kısa süre içinde iyileşme sağlanır ve hasta sağlığına kavuşur. Daha doğru ve düzgün bir burun yapısına sahip olarak burun estetiğinin gerçekleşmesi gerekir.

İyileşmenin tam anlamıyla gerçekleşmesi için mutlaka burun ve çevresine darbe almamaya özen gösterilmelidir. Uzman hekimin önerdiği ilaçlar olacaktır. Bu ilaçların düzenli olarak alınması, etkili sonuçlar verecektir.

Göz Kapağı Estetiği Kimler için Uygundur?

Yapılan göz kapağı estetiği uygulamasında alt ve üst göz kapağının baz alınması sonucunda operasyonun gerçekleşmesi mümkündür. Burada yer alan fazla kasların vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilmiş olur.

Plastik cerrahlar tarafından yapılan bu işlemde genelde 30-60 yaş aralığında bireyler için uygundur. Çünkü bu yaş aralığındakilerde sarkık cilt sorunu yaşandığı için problemin kısa süre içinde ortadan kalkması sağlanır.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Genel olarak bakıldığında 30-60 yaş aralığındaki kişilerde yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Bu durum daha çok ciltte sarkık sorunlarının yaşanmasına sebebiyet verir.

Göz kapağı düşüklüğü, gergin cilt, fazla doku gibi durumlarla karşı karşıya kalınır. Bunun plastik cerrahlar tarafından yapılması uygun görülür. Böylelikle daha genç ve sıkı bir cilt yapısına sahip olunur.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci Nasıldır?

Yapılan göz kapağı estetiği sonrasında hastaların iyileşme süreci, günden güne değişim gösterir. Bazı hastalarda tam iyileşmenin sağlanabilmesi için bazen 3-4 haftaya ihtiyaç duyulabilir.

Bundan kaynaklı olarak ortalama bir aralık vermek gerekirse 10-14 gün aralığıyla sınırlı olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında ilk iki gün oldukça önemlidir. Çünkü gözün yorulmasına sebep olan durumlardan uzak durulmalıdır. Göz ve çevresinde enfeksiyon oluşma riskinin yüksek olduğu bir bölgedir.

Bu yüzden enfeksiyon kapmasına sebep olan durumlardan kaçınılır. Güneş ışınlarından korunarak, göz yorgunluğuna sebep olmamak gerekir.

Göz Kapak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Yaşlılık belirtileri 30-60 yaş arasında görünmeye başlar. Böyle durumlarda kişinin dış görünüşüyle alakalı yaşadığı öz güven eksikliği olur.

Estetik operasyonları sayesinde oldukça sağlıklı ve başarılı sonuçların alınması sağlanır.

Yapılan göz kapağı estetiği operasyonu genelde 30-35 yaştan itibaren yapılmaya başlar. Bu yaş aralığından sonra her birey tarafından yapılabilir Yapılan göz kapağı estetiği sonrasında daha sağlıklı sonuçların alınması sağlanır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi