Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Akıllı Lensin Amacı Nedir?
Akıllı Lensin Amacı Nedir? hande
Bu içerik 112 kez okundu.

Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte göz merceğinin odaklanma gücünü kaybederek işlevini yerine getirmemesi neticesinde akıllı lensler kullanılır.

Saydamlığını yitiren ve görme bozukluğuna neden olan göz merceği eritilerek alınır. Yerine uzun ömürlü bir kullanıma sahip olan akıllı lensler yerleştirilir. Akıllı lens fiyatları kaliteye göre belirlenir.

Miyop ve hipermetrop hastalarında görülen odaklanamama problemi akıllı lens uygulaması ile tedavi edilir. Normal lenslere göre akıllı lens fiyatları daha yüksek maliyetler gerektirir.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları

Akıllı lensin yararları oldukça fazladır. En önemli faydası ise hastaya sağlıklı ve konforlu bir görme imkânı sunmasıdır. Lensler sayesinde göz derecesi ilerlemez ve tek bir işlem sayesinde tüm mesafeler net görülür.

Gözlük ihtiyacı ortadan kalkar ve dikiş gerektirmeyen bir yöntemle akıllı lensler yerleştirilir. Bu nedenle akıllı lens fiyatları hakkında bilgi almak gerekir.

Göz içi Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

50 yaş üzeri ve katarakt rahatsızlığı bulunan kişilere akıllı lens uygulaması yapılır. Hastanın sahip olduğu göz merceği cerrahi bir müdahale ile alınır ve yerine akıllı lens yerleştirir. Akıllı lens fiyatları Ameliyat sırasında uygulanan işlemler doğrultusunda belirlenir.

Akıllı Lens Fiyatları

Ameliyat sırasında kullanılan özel solüsyonlar ve içeriğindeki teknolojik malzemeler doğrultusunda akıllı lens fiyatları belirlenir.

Retina Dekolmanı Nedenleri Nelerdir?

Aniden ortaya çıkan ve görmeyi olumsuz etkileyen retina dekolmanı bir göz hastalığıdır. Erken dönemde tedavi edilmediği takdirde görmeyi sağlayan sinir hücreleri oksijensiz kalır ve işlevini yitirmeye başlar.

Göz muayenesi sonucunda tespit edilen retina dekolmanı bazı nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Her ne kadar genetik yatkınlık temel belirleyici olsa da yaş önemli bir etkendir.

Çünkü yaşlanma ile birlikte göz içerisinde bulunan sıvı bozulur ve retina yırtıklıkları meydana gelir.

Dolayısıyla görmeyi sağlayan sinirler göz küresinden ayrılır. Bunun dışında kişide 6 numaradan fazla miyobun bulunması, travma ya da katarakt sonucu göz ameliyatları geçirmiş olması retina dekolmanı rahatsızlığına neden olur.

Retina Dekolmanı Nedir?

Görmeyi sağlayan sinir hücrelerinin göz küresinden ayrılması sonucunda retina dekolmanı ortaya çıkar.

Retina Dekolmanı Belirtileri Nelerdir?

Gözü tehdit eden retina dekolmanı şu belirtilere sahiptir:

  • Işık çakmalarının meydana gelmesi
  • Göz önünde uçuşan leke ve nesnelerin belirmesi
  • Aniden gri siyah perde şeklinde görüntülerin meydana gelmesi
  • Bulanık görme

Retina Dekolmanı Tedavi Yöntemleri

Retinada oluşum gösteren hasar göz önünde bulundurulur ve doğru tedavi yöntemleri uygulanır. Retina dekolmanı için geliştirilen tedavi yöntemi ameliyattır.

Bu doğrultuda göze lazer, vitrektomi, göz için gaz enjeksiyonu ya da skleral çökertme yöntemleri ile müdahale edilir.

Retina Dekolmanı Tedavi Fiyatları

Retina dekolmanı fiyatları gözün gördüğü hasar, tedavi yöntemi şekline ve tercih edilen kliniğe göre değişir.

Vitrektomi Ameliyatı Nedir?

Gözün beyaz kısmına atılan milimetrik kesiler yardımı ile yapılan vitrektomi ameliyatı retina dekolmanı ve vitreustaki sorunları yok etmek amacıyla uygulanır.

Vitrektomi Ameliyatı Neden Olur?

Vitrektomi ameliyatı farklı nedenlerden dolayı uygulanır. Özellikle vitreusta azalan sıvıyı dengelemek ve retina problemlerini gidermek amacıyla uygulanır.

Cerrahi bir müdahale olan vitrektomi ameliyatı göz içerisinde bulunan cisimleri çıkarmak ve makula deliğini kapatmak amacıyla da yapılır.

Vitrektomi Ameliyatı Kimlerde Görülür?

Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan vitrektomi ameliyatı Retina dekolmanı ve yırtığı rahatsızlığı bulunanlara, göz içi kanamalarında, makula deliğinde ve göz içi enfeksiyon rahatsızlığı bulunan kişilere uygulanır.

Vitrektomi Ameliyatı Nasıl Gelişir?

Mikro cerrahi kesiler yardımı ile yapılan vitrektomi ameliyatı sırasında anestezi kullanılır. Operasyon sırasında vitreus jeli tamamen temizlenir ve göz içerisine Hozan jeller enjekte edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi