Bitcoin geri döndü

Bitcoin geri döndü
Bitcoin geri döndü hande
Bu içerik 316 kez okundu.

Bir süredir 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkamayan ve geçtiğimiz kasım ayında gördüğü zirveden itibaren düşüş trendi devam eden Bitcoin, haftasonu 40 bin dolar seviyesini kırarak 41 bin doların üzerine ulaştı.

Bitcoin, hisse senedi piyasalarındaki hareketliliği yakından takip ederken ABD Merkez Bankası’nın (Fed) sıkı para politikasını hızlandıracağına dönük işaretleri de yakından izliyor.

Bitcoin’deki son fiyat hareketi lider kripto paranın ekim ayından bu yana gördüğü en büyük günlük kazanç oldu. Geçtiğimiz cuma günü sert yükseliş kaydeden Bitcoin’in yanında ikinci en büyük kripto para olan ethereum da yüzde 11'in üzerinde primle 3 bin dolara yükseldi.

Bitcoin bugün 41 bin 600 dolar seviyesinde hareket ederken Ethereum 3 bin doların, Cardano da 15 doların üzerine çıktı.

Ayrıca cuma günü ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklenenden güçlü gelmesi sonucu Bitcoin’in negatif etkilenmesi bekleniyordu. Çünkü bu veri ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasını sıkılaştıracağı yönündeki beklentiyi destekler nitelikteydi. Ancak Bitcoin’deki hareketlilik ters yönde oldu.

Bundan önceki dönemde genel olarak Bitcoin sıkı para politikasına olumsuz reaksiyon göstermişti. İstihdamın artması, ücret artışlarıyla birleştiğinde zaten yüksek olan enflasyonun daha da yükseleceğinin ve Fed’in bu nedenle sıkılaştırma politikasını sertleştirebileceğinin işareti olarak görülüyor. Ancak bazı analistler sıkı para politikasının halihazırda fiyatlandığı görüşünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi