Köpek Yaş Maması, Havlama Tasması Ve Yavru Kedi Maması Kurye Mamada

Köpek Yaş Maması, Havlama Tasması Ve Yavru Kedi Maması Kurye Mamada

Köpek Yaş Maması, Havlama Tasması Ve Yavru Kedi Maması Kurye Mamada
Köpek Yaş Maması, Havlama Tasması Ve Yavru Kedi Maması Kurye Mamada hande
Bu içerik 301 kez okundu.

Köpek Yaş Maması, Havlama Tasması Ve Yavru Kedi Maması Kurye Mamada 

Yavru kedilerin büyümesi ayrıca sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi için, beslenmesi çok önemlidir. Hayvanlar içinde özel diyetler bulunur. Gerekli olan vitaminleri almaları gerekir. Protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller ile yağları, aldığı besinlerle dengeli bir şekilde alması gerekir. Vücut için amini asit üretimi çok önemlidir. Bunu ancak besinler ile sağlamak mümkündür. Hayvanların bağışıklık sistemi ve kadar güçlü olursa o kadar çabuk büyürler ve olumsuz şeylerden etkilenmezler.

Yavru kediler yaklaşık 2 ay kadar anne sütü alır, daha sonra da sütten kesilirler. Sütten kesildikten sonra, anne sütü gibi yumuşak olan mamaların verilmesi gerekir. Özelikle ilk bir kaç ay, büyümeleri ve gelişmeleri çok önemlidir. Hayvanlarında ihtiyaç duyduğu özel besinler vardır. Yavru kedi maması ile sindirim sistemini rahat hale getirmek, Gerekli enerjiyi sağlamak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Bu yüzden mama seçimine özen gösterilmesi gerekir.

Yavru Kedi ve Köpekler Çok Hassas Canlılardır

Yavru kedi ve yavru köpekler çok üşürler ve hassas bir yapıları vardır. Daha sessiz yerlerde beslenmeyi sevenler, mama kapları ve su kapları da birbirine çok yakın olmamalıdır. Kedi ve köpekler için özel bir beslenme alanının yaratılması gerekir. Hayvanların beslenme şekilleri genel olarak ilk yılda bir düzene girer. Yavru durumda iken kedi ve köpekler için, özel diyetler hazırlamak gerekir. Mamalar ile tanışmaları iyi olacaktır. 2-3 Aydan sonra, çeşitli mama içerikleri verilebilir. Ani bir şekilde diyet değişikliği yapmaktan kaçınmak gerekir.

Köpek Mamaları

Köpek mamaları seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle vitamin ve mineral açısından gerekli olan içeriğe sahip olmalıdır. Protein ve karbonhidrat açısından da zengin olması gerekir. Ayrıca mamalara ek olarak glukozamin ve kondroitinin gibi maddelerde eklenebilir. Köpeğin tüy ve cilt sağlığı gibi şeylerde önemlidir. Yedikleri her besin ile doğru bir orantısı vardır.

Yavru Köpek Mamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru köpek maması köpeklerin ilk 2 ayında çok önemli bir yere sahiptir. Eğer köpeğin emzirme gibi bir durumu yoksa mutlaka sağlanmalıdır. Pet shoplarda böyle durumlar için, birçok biberon modeli satılır. Verilen süt ılık olmalıdır. Sütten kesildikten sonra, yavruların kaç aylık olduğuna göre, çeşitli mamalar bulabilirsiniz. Yavru köpeklerin beslenemeye başlaması için, ideal bir dönem vardır. Et içeren Mamaları tercih edebilir, kemik verebilirsiniz. Devamlı olarak et ile beslemek de yanlıştır. Başka yiyecekleri de manalara ekleyebilirsiniz. 6 aydan sonra artık yetişkin bir köpeğe doğru geçiş süreci başlar. 9. ay da tamamen büyümüş olur. Daha sonra farklı ihtiyaçlar da gelişir. Yaş köpek maması her yaşta tercih edilen bir çeşittir.

Köpek Havlama Tasması

Havlama önleyici olan köpek tasmaları, köpeklerin havlamasını engellemek için kullanılır. Küçük bir elektrik akımı ile şok etkisi yaratır. Köpeğin havlamasına etkisi büyüktür. Köpeğe hiç bir zararı olmaz. Çoğu zaman köpekler havlamaya başlar ve susturmak da biraz zor olur. Köpeğiniz havlamaya başladığı an, köpek havlama tasması ile uyarı verilir ve köpekte bir şok etkisi olur.

Bir tür cezalandırma cihazı olduğu söylenebilir. Çoğu kişinin Havlama sorunu ile başı dertte olduğu için, bu tip durumlarda kesin çözüm sunan bir yöntemdir. Köpek besleyen çoğu kişi tarafından tercih edilir. Köpeğin yaşı, cinsi gibi durumlarda havlama tasması için alışması açısından etkilidir. Alışma süreci genel de bir ay içinde olur. Bu süreçte köpeğin alışması için, biraz sabırlı olmak gerekir. Kurye Mama sitesini ziyaret ederek, ürünleri inceleyebilirsiniz. Yavru kedi ve köpek mama çeşitleri hakkında bilgi alabilir, havlama tasması ve diğer ürünlere göz atabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi