MEB, yeni müfredatı açıkladı!

Milli Eğitim Bakan İsmet Yılmaz, yeni dönemle birlikte geçerli olacak olan yeni müfredat ile ilgili açıklamada bulundu.

MEB, yeni müfredatı açıkladı!
MEB, yeni müfredatı açıkladı!
Bu içerik 728 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bugün kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlığın şu anda yeni müfredat üzerinde çalıştığını ifade eden Yılmaz, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde yeni müfredatın geçerli olacağını ifade etti.

172 sınıf ve 53 dersi etkileyecek olan yeni müfredatın ilkokul 1, ortaokul 5, ve lise 9. Sınıflarda ilk olarak geçerli olacağını belirtti. Yeni sistem ile ilgili olarak resmi internet sitesinde ayrıntılı açıklamada bulunduklarını açıklayan Yılmaz, yeni sistemin çok daha sade olacağının altını çizdi.

Ders Saatleri Azalmayacak Müfredat Sadeleştirilecek

Yeni müfredat düzenlemesinde ders saatlerinin azalması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Bakan Yılmaz, ders saati konusunda Türkiye’nin zaten Avrupa’nın çok gerisinde olduğunu ifade ederken, amacın sadece daha sade bir müfredat sunmak olduğunu söyledi.

Yeni müfredat siteminin TEOG, LYS ve YGS gibi sınavlarda bir değişikliğe neden olmayacağının altını çizen Yılmaz, sadece derslerin daha yalın ve anlaşılabilir bir duruma getirileceğini sözlerine ekledi. Söz konusu olan yeni müfredat, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında geçerli olmaya başlayacak.

MEB yeni müfredat eğitim İsmet Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi