Hasta Yatakları Çeşitleri

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hasta Yatakları Çeşitleri
Hasta Yatakları Çeşitleri hande
Bu içerik 260 kez okundu.

Hasta Yatakları Çeşitleri 

Hasta yatağı, hasta olan bireylerin rahat etmesi açısından tasarlanmış son derece konforlu yataklardır. Bu yataklara hastane tipi yataklar da denmektedir. Hasta yataklarının minderleri son derece özenle seçilmiş, anti bakteriyel ve özel kumaşlardan yapılmaktadır. Hava alabilen ve bünyesinde bakteri barındırmayan bu kumaşlar yatalak hastalar için tasarlanmıştır. Özel mekanizmaya da sahip olup ayrıca fonksiyonel bir hareket kumandası da bulunmaktadır.

Bu hasta yatağı hareket kabiliyeti için olan kumandalar yatakları çeşitli açılarda eğebiliyor. Gerek hastanın yemek yemesi için istenilen kadar kişiyi kaldırması gerek kişinin yatış pozisyonuna gelmesi için tasarlanmıştır.

Havalı Hasta Yatakları 

Hasta yatalaksa ve sürekli terleme, kızarıklık, yatak yarası vb. sorunlar yaşıyorsa şişme yatak bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Bu şişme yataklar çizilmeleri önler, basıncı kontrol eder, ter olmayan malzemelerden kaynaklanan terlemeyi azaltır ve  hava üfleme sistemlerinden kaynaklanan terlemeyi önler. 

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hastalıkların seyri sırasında, hastaların ayağa kalkmakta zorlanmaları durumunda tuvalet yapmak için geliştirilmiştir. Bu tip hastane yatağı, her zaman bebek bezi giymekten daha uygundur. Bu sayede hasta kendini psikolojik olarak biraz daha iyi hisseder ve sağlık açısından risk oluşturmaz. Ayrıca bu tip yataklar son derece dayanıklıdır ve ağırlık sorunu olmaz.

Motorlu Hasta Yatağı

Bu yatak, hastanın bakım verene bağımlılığı temel alınarak, bağımlılığı en aza indirerek ve hasta öz kontrolü için geliştirilmiştir.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Bu tip hastane yatakları genellikle hareketli, kontrollü ve elektriklidir. Ayrıca korkuluklar hemen hemen her ev için uygundur. Evde kullanılan hasta yataklarında genellikle ahşap tercih edilir. Asansörler felçli hastalar için tercih edilmektedir.

Ahşap Görünümlü Hasta Yatağı 

Bu yatak tipi sadece hasta yatağı olarak değil, korkuluk indirildiğinde alt yapı olarak da kullanılabilir. Bu yataklar genellikle güzel görünmeleri ve hastane ortamından havayı dışarı atmalarından dolayı tercih edilmektedir. Yani hastayı psikolojik olarak güçlü kılar. Genellikle emeklilik yatağı olarak bilinir ve bakım evlerinde yaygın olarak kullanılır.

Hasta yataklarını, Hürriyet medikal sitesinden en uygun fiyatla ve değiştirilebilir sünger, kumaş seçecekleri ile alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Firmamız, en doğru ve güvenilir hizmeti vermektedir. Hastalarımız, bizim en çok hassas noktamız olduğundan dolayı onların rahatlığını sağlamak ve acılarını bir nebze olsun dindirmek için çalışmaktayız.

Hasta Yatağı Kiralanması

Hasta yatakları medikaller aracılığı ile kiralanmaktadır. Bunun tercih edilmesinin sebebi hasta yataklarının oldukça maliyetli yataklar olmasından dolayıdır. Hasta yatağı kiralaması yatalak hastalar için pek uygun sayılmaz. Çünkü bu hastalar daimi yatmaları gerektiği için daha da maliyetli hale gelmektedir. Kısa süreli yatan hastalar için hasta yatağı kiralama, sizi belli bir süreye kadar maliyetten kurtarmaktadır. Son derece fonksiyonel olup çeşitleri de olan hasta yataklar konforlu olması sebebiyle tercih edilmektedir.  

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti