Avustralya'da korkunç olay

Avustralya'da korkunç olay
Avustralya'da korkunç olay hande
Bu içerik 389 kez okundu.

Avustralya’nın Tasmania eyaletinde bir ilk okulda düzenlenen açık hava eğlencesi büyük bir trajediye sahne oldu. Okul bahçesine kurulan şişme şatoda eğlenen çocuklar bir anda ortaya çıkan şiddetli rüzgar sonucu havaya savrularak hayatını kaybetti.

Avustralya’nın Tasmania eyaletindeki Hillcrest adlı ilk okul büyük bir trajediye sahne oldu.

Öğrencilerin açık havada eğlendiği, okulun son günü için düzenlenen etkinlikte bahçeye kurulan şişme şatoda gülerek zıplayan çocuklar aniden ortaya çıkan şiddetli rüzgarın şişme oyuncağı havalandırmasıyla adeta dehşeti yaşadı.

Havaya savrulan şişme oyuncaktan yere düşen 10 ila 12 yaşları arasında olduğu belirtilen çocuklardan beşi Hayatını Kaybetti, dördü ise ağır şekilde yaralandı.

Polis olay sonrasında yaptığı açıklamada 6. sınıf öğrenci olduğu belirtilen ikisi kız ikisi erkek dört öğrencinin öldüğünü doğruladı. Çocukların yaşanan korkunç olayda 10 metre yükseklikten yere çakıldığı ifade edildi. Olaydan yaralan öğrencilerden birinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison olaya ilişkin yaptığı açıklamada ailelere başsağlığı dileyerek, "Tahmin edilemeyecek kadar acı bir olay. Çocukların dışarıdaki eğlenceli günü çok korkunç bir trajediye dönüştü" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilirken okulun da bugün itibarıyla kapalı olacağı ve çocukların okula gönderilmemesi istendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti