iPhone üretimini durdu

iPhone üretimini durdu
iPhone üretimini durdu hande
Bu içerik 424 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan COVID-19 salgını sebebiyle, akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere, teknoloji dünyası pek çok kez üretim bandında çeşitli sıkıntılar yaşadığını, taleplere yetişemeyeceğini, hatta buna bağlı olarak bir çip krizinin ortaya çıktığını duyurdu. Apple ise bir kaç kez iPhone’lar için planlanan üretim sayısını düşürdüğünü açıkladı

Apple, tatil alışverişi sezonu ve küresel talep sebebiyle aslında bu hafta fazla mesai yapmayı planlıyordu. Fakat işçiler ekstra vardiyalar ve 24 saatlik kesintisiz üretim programı yerine izin aldığını öğrendi. Bir şirket yetkilisi yaşanan bu durum hakkında şunları söyledi:

Apple halihazırda iPhone 13 üretim tahminlerini Ekim ayında azaltmıştı. Kasım ayında bile Apple, iPhone 13 üretimini sürdürmek için iPad sevkiyatlarından vazgeçmek zorunda kaldı. Fakat görünen o ki bunlar bile üretimin durmasını önlemek için yeterli olmadı.

Ortaya çıkan raporlar sayesinde iPhone 13’ün bileşenlerinin bireysel tedarikçilerine ve gecikmelerinin nedenleri daha iyi anlaşılıyor. Gecikmeler, Malezya ve Vietnam’daki karantina önlemleri, Çin’deki beklenmedik güç kısıtlamaları, kıtlıklar, üretim darboğazları, bileşenlerin artan tedarik süreleri gibi olumsuz koşulların bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi