PERKOTEK GUSTAVO OTEL KAPI KİLİTLERİ

PERKOTEK GUSTAVO OTEL KAPI KİLİTLERİ
PERKOTEK GUSTAVO OTEL KAPI KİLİTLERİ Ataturk Haber
Bu içerik 268 kez okundu.

 

 

 

Herhangi bir altyapı gerektirmeyen otel kapı kilit sistemlerinin montajı oldukça basittir. Yazılımla entegreli bir biçimde çalışan otel kapı kilit sistemleri giriş çıkışların bilgilerinin raporlanması giriş çıkışların daha kolay yapılması kaybolan kartların iptali ve yeni kart tanımlanması gibi durumlar için otel kapı kilit sistemleri tercih edilebilir.

Otel kapı kilit sisteminde nelere dikkat edilmelidir?

Kilit sistemi kullanımında dikkat edilecek en önemli özelliklerden biri dayanıklılık gelmektedir. Yapımında kullanılan madde  otel kilit sistemleri kalite ve fiyatını belirler. Kilit içeresindeki devreyi nemli ortama ve oksitlenmeye karşı koruma özelliği olan kilitler tercih edilmelidir. Bu özellikte üretilmeyen kilitler zamanla hasar görebileceği için ekonomik olmayacağı göz önünde tutulmalıdır

Otel kapı kilit sistemlerinin çalışma prensibi nasıldır?

Otel kapı kilitleri ile kullanılacak olan yazılım görevli kişinin bilgisayarına kurulumu yapıldıktan sonra kodlayıcı kablosu ve usb aracılığıyla temic ve mifare kart tanımlaması yapılır. Tanımlanan bu kartlar ile giriş çıkış yapabilen misafirlerin, kalacağı süre yazılım ile belirtilebilir istenilirse bu süre yazılım üzerinden uzatılabilir.Yazılım ile pasif hale getirilen kartların tekrar tanımlaması yapılarak. Otomatik kapı kilidi sisteminde kullanılabilir.

Yeni boşaltılan misafir odalarının yeni misafirler için tekrar hazırlanıp temizlik ve kontrolünün yapılması için temizlik görevlilerine, istenilen katlara istenilen odalara girebilecekleri görevli kartları tanımlanabilir. Bu şekilde yeni boşalan misafir odalarının yeni misafirler için tekrar hizmete alınma süresi kısa tutulabilir.

X Ray cihazı yazılımı foto diyotlar üzerine düşen yoğunluğu işleyerek görsel olarak ekran aktarır. Turuncu renkli olan görseller organik iken mavi ve koyu renkte olan görüntüler inorganik nesneleri belirtmektedir. X ray cihazı ışın salınımı sanılanın aksine çok az bir enerji ile görüntü oluşturur. Ürünümüz Türk Atom Enerjisi Kurumu standartlarında üretilmektedir.

X Ray daha uzun ömürlü ve sağlıklı çalışması için şebekede meydana gelen veya gelebilecek olası gerilim dalgalanmaları çöküntü, yükselmeler, ani değişikler kısa veya uzun süre kesintiler korumak için UPS hattı ile çalışması daha uygun olacaktır. X-Ray cihazlarını kullanan kişilerin iyi bir eğitim sürecinden geçirilmesi gerekmektedir.

X-Ray giriş ve çıkışlarında radyasyonu önleyici kurşun kaplamalı perdeler sayesinde içeride x-ışınlarından oluşan radyasyonun dışarıya çıkışını engellemektedir. Kişilerin X-ray cihazının tünel içerisinde ellerini veya farklı bir vücutsal uzvunu sokması son derece zararlıdır. Kişilerin X-ray cihazının tüneline fiziksel teması veya aniden oluşan problemler karşısında x-ray cihazını kullanan operatörün direk cihazı durdurabilmesi için acil kapatma butonları mevcuttur.

X –Ray cihazın yanında hangi ürünler kullanılabilir?

Üst arama dedektörleri x ray cihazları ile beraber güvenlik sistemlerinin en önemli elemanları arasındadır. Üst arama dedektörü  yan tarafında bulunan paneller sayesinde metal yoğunluklarına göre sinyal vererek uyarır. Metalin yoğunluğuna göre alarm ses seviyesi belirlenebilir. Kullanım amacına göre zone bölgesi artırılabilir. Zone bölgesi, üst arama dedektöründen geçen kişiyi tarayan algılayıcılardır. Menü üzerinden yapılacak ayarlar sayesinde geçiş yapan kişilerin üzerindeki hangi yoğunluğa göre alarm vereceği belirlenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi